1Partner: ​​Jaanikese motokrossikeskust müüakse 320 000 euroga

1Partner KinnisvaraKorduvalt maailmameistrivõistluste etappe võõrustanud ​​Jaanikese motokrossikeskust müüakse 320 000 euroga.

Valgamaal 31 hektaril laiuv kompleks mahutab 30 000 pealtvaatajat.

Jaanikese rajal ise kuus MM-etappi korraldanud 1Partner Kinnisvara konsultandi Ainar Haavistu sõnul asub keskus looduslike orgude ja mägede vahel ning seda peetakse regiooni üheks parimaks. “Jaanikese keskus on järjepanu tegutsenud 60ndatest ning siin on korraldatud nii Euroopa, maailma- kui Nõukogude Liidu meistrivõistlusi,” lisas Haavistu.

“Kohal potentsiaali on, sest see asub kohe Läti piiri ääres ning lõunanaabritele on motokross üks olulisemaid rahvusspordialasid. Saja kilomeetri raadiuses elab pool miljonit inimest ning keskuse külastusrekord on 29 000 pealtvaatajat päevas,” lisas Haavistu.

Ainar Haavistu sõnul on kompleksi keskuse, 60-kohalise hotelli katus ja fassaad värskelt renoveeritud, kaasaegse kütte- ja elektrisüsteemi väljaehitamine käib. Kompleksile on tehtud ka arendusprojekt moodsa spaakeskuse rajamiseks ja sellel on kohaliku omavalitsuse toetus.

Jaanikese motokeskuses korraldatakse lisaks motokrossile ka ATV- seiklus- ja ekstreemmatkasid, autokrosse ning offroad- ning maastikujalgrataste võistlusi.

Jaanikese motokeskus rajati 1960. aastal. 80ndatel investeeris Valga Autobaas Tiit Vähi juhtimisel keskusesse ligi 300 000 rubla. Keskuses on harjutanud ja võistelnud kogu Eesti paremik Leokitest legendaarsete tandemiteni Are Kaurit/Arvo Laksberg ning Aivar Korjus/Jürgen Jakk. Keskust on kasutatud ka sõjafilmi 1944 stseenide filmimiseks.

Motokeskuse virtuaaltuur: http://www.virtuaaltuur.ee/vt/yksik/jaanikese_kross/index.html

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 86 = 96

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!