1Partner: Kinnisvaratehingute arv kukkus pea veerandi, kuid hinnad püsivad

1PartnerMärtsis müüdi Tallinnas 662 korterit, mis on 21 protsenti vähem kui veebruaris, samas püsis ruutmeetri hind 2073 euroga endisel tasemel, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti tehinguinfot.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul tehakse varem lepitud tehingud ära, kuid uusi on tuntavalt vähem. “Kinnisvarakuulutusi vaadatakse praegu märksa rohkem kui kuu tagasi, kuid inimesed on äraootaval seisukohal. Aprillis langeb tehingute arv tõenäoliselt veel,” ütles Vahter.

“Hinnad esialgu püsivad, sest turuosalised võtsid eelmisest kriisist õppust ja on rahaasjades konservatiivsemat joont hoidnud. Ka aa taesimene kvartal oli tugev ning see aitab paljudel nina veepeal hoida. Kui kriis aga jääb pikalt kestma, siis on kõik võimalik,” lisas Vahter.

“Kinnisvarasektor hingab muu majandusega samas rütmis. Need, kel hea palk või korralik rahatagavara, on praegu küllalt heal  positsioonil.Sama käib ka kinnisvaraarendajate kohta – suurtel ja hästi kapitaliseeritud ettevõtetel on piisavalt vahendeid ja müügiga pole kiiret. Nõrgema finantstervisega arendajaid ohustab viirus samamoodi nagu riskirühma kuuluvaid inimesi,” ütles Vahter.

Märtsis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 861 ostu-müügitehingut, mis on ligi 25 protsenti vähem kui veebruaris. Viimati oli sarnase tehingute arvuga kuu 2014. aastal. Pealinna kinnisvaratehingute koguväärtus langes kuuga 37 protsenti 97 miljoni euroni.

Märtsis müüdi Tallinnas 662 korterit, mis on 21 protsenti vähem kui veebruaris. Korterite keskmine ruutmeetrihind oli märtsis 2073 eurot, mis on 0,1 protsenti vähem kui veebruaris. Pealinna odavaim korter müüdi 1000 ning kalleim 890 000 euro eest.

Märtsis müüdi pealinnas 19 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 12 võrra vähem kui varasemal kuul. Soodsaim eramu müüd 20 000 ning kalleim 725 000 euro eest.

Märtsis müüdi kolm elamumaa krunti, mis on veebruariga võrreldes 17 võrra vähem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 89 = 95

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?