1Partner kuuülevaade: Tallinnas müüdi hirmkallist kinnisvara

1Partner KinnisvaraTallinna kalleim hoonestatud kinnistu müüdi juulis kolme miljoni, krunt 625 000 ning korter 400 000 euro eest, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul üldised tehingumahud juulis langesid. “Kinnisvaraga on lihtne reegel – kohe, kui päike välja tuleb, on tehingutega vaikus majas. Üldiselt suuri hinnakõikumisi turul pole, aga kaval olles on võimalik praegu päris häid tehinguid leida. Näiteks ei viitsi suuremate majade arendajad viimaste korterite müüki oodata ning kliendipäevi teha ja sellisel puhul võib hinna teinekord päris kergelt alla rääkida,” rääkis Vahter.

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1126 ostu-müügitehingut koguväärtusega 121 miljonit eurot, mis on 5,5 protsenti rohkem kui eelmisel kuul.

Kokku müüdi Tallinnas juulis 689 korterit, mis on seitse protsenti vähem kui juunis. Pealinna kalleim korter läks kaubaks 392 000 ning odavaim 3500 euro eest. Korterite keskmine ruutmeetrihind oli juulis 1670 eurot, mis on juuniga võrreldes oli 1,5 protsenti madalam.

Juulis müüdi Tallinnas 41 hoonestatud elamumaa krunti, mis on kahe võrra rohkem kui eelnenud kuul. Suurima summa, kolme miljoni euro eest müüdi Kalamajas 7000 ruutmeetrine arenduskrunt. Kõige odavamalt läks kaubaks 4000-eurone hoonestatud kinnistu.

Juulis müüdi Tallinnas kuus elamumaa krunti, mis on nelja võrra vähem kui juunis. Kalleim krunt maksis 625 000 ning odavaim 2061 eurot.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2023 Praktiline töötuba – AirBnB.com ja Booking.com kasutamine