1Partner: Vanematel büroodel läheb raskeks, paljudest neist saab tulevikus hoopis midagi muud

1Partner1Partner Kommertskinnisvara juhi Kirill Viguli sõnul vaatavad paljud ettevõtted senisest väiksemat, aga ideaalses korras kontorit ning vanadele hoonetele otsitakse uut rakendust.

Viguli sõnul on näha, et kui kontoritöötajad on kodus, siis ei vaja osad ettevõtted enam nii suurt pinda. “Mitmed praeguste äärelinna B- ja C-klassi kontorite üürnikud otsivad sama raha eest väiksemat, aga A-klassi kesklinna bürood. Selles osas on erandlik piirkond Ülemiste, City, mis tänu IT-sektori õitsemisele kerkib endise hooga ning kus lähevad kaubaks ka suured pinnad,” ütles Vigul.

“Aga suures plaanis kasvab väiksemate A-klassi pindade nõudlus. 50–70-ruutmeetrised kontorid on juba mitu aastat väga nõutud ning see trend süveneb,” rääkis Vigul.

1Partner Kommertskinnisvara juhi sõnul kipuvad siiamaani inertsist toimetanud kulunud hotellid ja madalama klassi kontoripinnad konkurentsile alla jääma. “Tuleb teha valik, kas lasta hinda alla või investeerida, et hoone oleks A-klassi tasemel,” lisas Vigul.

“Tekkinud on ka kolmas valik – kui kõigepealt hakati vanu tööstushooneid kalliteks loft-korteriteks ümber ehitama, siis nüüd plaanitakse sarnast tulevikku ka mitmetele väsinud hotellidele ja kontorimajadele,” ütles Vigul.

“Juba mõnda aega on spetsialiseerunud arendajad vanu kontoreid väiksemateks külaliskorteriteks ümber ehitanud. Tallinn kasvab 4000-5000 inimese võrra aastas ja värsked, väikesed ning suhteliselt soodsad pinnad on uus-tallinlaste seas kõrgelt hinnatud,” selgitas Vigul.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

02.04.2024 Korteriühistu juhtimise ABC