3 nippi, kuidas kinnisvaratehingust maksimum võtta

Center KinnisvaraAastaid kestnud kinnisvarahindade järjepidev tõus, olematud laenu- ja hoiuseintressid ning majanduse ja palkade stabiilne kasv on paljude inimeste mõtted viinud kinnisvararadadele. Kui palju mu korter hetkel juba väärt on? Millist uut korterit ma endale lubada saaks? Kas investeerida üürikinnisvarasse?

Mis seal salata – raha null-intressiga pangakontol hoidmisega võrreldes tundub see hetkel üsna mõistlik alternatiiv. Ning riskitundlikumate investorite jaoks on oluline ka teadmine, et näiteks võrrelduna aktsiahindadega ei saa kinnisvara hind kunagi päris olematuks (ega ilmselt ka võrreldes ostuhinnaga 10-20 korda väiksemaks) sulada.

Ja kuigi julge pealehakkamine on pool võitu, on kinnisvaratehingute puhul mõned olulised reeglid, millest sõltub kokkuvõttes suurel määral, kas aastate pärast saad oma tehingule rõõmuga tagasi vaadata või jääb midagi kripeldama.

  • Kui miski tundub liiga hea, et olla tõsi, siis see enamasti ei olegi. See universaalne tõde kehtib igal juhul ka kinnisvarasektoris. Ei ole liiga tõenäoline, et superdiil on rippunud kinnisvaraportaalis üleval mitu kuud ning sina oled esimene, kes seda märkab. Kui mingi asi tundub reaalse turuhinnaga võrreldes ikka liiga soodne, tasub välja uurida, miks see nii on.
  • Mälestused pole midagi väärt. Kahjuks nii see on. Seal, kus sina näed pulmakingiks saadud tööriistakomplektiga tehtud esimest suuremat käsitööd, näeb ostja logiseva uksega garderoobikappi. Seal, kus sina näed parkimiskohta, kus vaid sinu pere on mitu põlvkonda parkinud, näeb ostja kes-ees-see-mees tüüpi võidujooksu igal õhtul. Usalda selliste asjade juures maakleri abi, kes suudab objektiivselt hinnata, mis on väärtuslikud müügiargumendid ja mis vaid sinu jaoks olulised sentimentaalsed väärtused.
  • Lase maakleril tegutseda. Kui oled juba otsustanud kasutada maakleri abi, panusta aega sellesse, et leida kogenud ja usaldusväärne inimene, viia ta kurssi kõigi oluliste detailidega ning leppida kokku tingimused. Ja kui see tehtud, siis lase professionaalil tööd teha. On loomulik, et maakler hoiab sind protsessiga kursis, kuid sul ei ole mingit vajadust käia temaga kaasas potentsiaalsetele huvilistele korterit näitamas ja tutvustamas ning üle maakleri õla pidevalt täpsustavaid kommentaare lisamas.

Muidugi ei piisa hea investeeringu tegemiseks nende kolme soovituse järgimisest. Kuid võib kangemat sorti mürki võtta, et neist mööda vaadates on kehv tulemus garanteeritud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine