Aasta tehasemaja 2013 on Akso-Hausi ja Passion House koostöös valminud nutikas väikeelamu

Eesti Puitmajaliidu eestvedamisel kuulutati koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Puuinfoga välja konkursi „Aasta tehasemaja 2013“ võitja, Akso-Hausi kompaktne väikeelamu. Eesti tehases toodetud puitmaja tunnustav tiitel anti tänavu neljandat korda välja konkursi  „Aasta puitehitis 2013“  raames.

„Tänavusel konkursil osales seitse ettevõtet, kelle esitatud tööd olid nii arhitektuuri kui insenertehniliste lahenduste poolest väga eriilmelised. Võidutöö torkas silma oma arhitektuurilise kerguse, kompaktsuse ja tänapäevaste tehniliste lahenduste poolest. Kui varasematel tehasemaja konkurssidel on võitjateks osutunud suured korrusmajad, siis seekordse võitja eelisteks olid modernne disain, detailne läbimõeldus väikse mahu juures ning tehnilise lahenduse ülekantavus erinevatesse oludesse,“ ütles Eesti Puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil.

Konkursi võitnud tehasemaja näol on tegemist käesoleval aastal valminud ühekorruselise moodulmajaga, mille pindala on 81 m².  Selle disain on osa laiemast kontseptsioonist ning on mõeldud sobituma sama sarja suuremate majadega. Mudeleid on kokku kümnekonnas eri mõõdus ja vormis, alustades 40m² saunast kuni 500m² eramuni. Majad on varustatud kõrgtasemelise ventilatsioonisüsteemi, täisautomaatika- ja juhtimissüsteemidega ning on projekteeritud kasutama päiksekütet kevadel ja sügisel, kuid samas varjama suvepäikest, et mitte kasutada jahutussüsteemi (www.passionhouses.com).

Elamu valmis 2013. aastal koostöös Passion House’ga, maja autoriks on Eero Endjärv arhitektuuribüroost Arhitekt11, sisearhitekt Hannelore Kääramees ja insener Otto Pukk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 31 = 40

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus