Aeg tiksub kinnisvaramüüjate kahjuks

Elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE Indeks on langenud 93,5 punktile ehk 19 215 kroonile, mis aastaseks languseks teeb 12%. Veel aasta tagasi oli keskmiseks elamispinna ruutmeetri pakkumishinnaks 21 747 krooni. Viimase aasta jooksul on KV.EE indeks positiivne olnud kõigest neljal nädalal.

Pakkumishindade indeks on langenud aeglasemalt, kui seda on teinud Eesti korteriomandite keskmised hinnad. Viimased on aastaga langenud koguni 15%.

Samas tuleb märkida, et pakkumishindade langus on kiirenemas. Veel mais 2008 oli pakkumishindade languseks aastataguse ajaga võrreldes 10,3, aprillis aga 10,1%.

Paralleelselt pakkumishindade langemisega on jõudsalt kasvamas elamispindade pakkumiste arv. Aastataguse 16 267 elamispinna pakkumise asemel leiame me täna KV.EE portaalist koguni juba 21 978 pakkumist ehk 35% mullusest enam.

On ilmne, et pakkumiste kiire kasv avaldab jätkuvalt survet hindadele ning sunnib müügiga kiirustajaid hindu veelgi alandama. Müügiga mittekiirustajad aga samuti pikemast müügiperioodist ei võida, sest aeg tiksub müüjate kahjuks.

KV.EE Indeks

KV.EE Indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus