Ajaloolised tööstuspärlid avavad ajutiselt uksed

Viiel järjestikusel nädalavahetusel on septembris ja oktoobris vaheldumisi Lätis ja Eestis avatud ajaloolised tööstushooned, millest paljud on muidu külastajatele suletud. Külastajad on oodatud vee- ja tuletornidesse, raudteejaamadesse, veskitesse ning vabrikutesse.

„Meie projekti eesmärk on äratada ellu kasutuseta jäänud tööstusobjektid, et teha neist turismi sihtpunktid ning edendada turismi maapiirkondades,” ütles projekti Industrial Heritage Lääne-Eesti koordinaator Sille Roomets. „Tööstuspärandi väärtustamine on praegu Euroopas kasvav trend. Läbi nende objektide saame inimestele tutvustada meie tööstuse ajalugu ja tehnoloogia arengut.”

Lääne-Eesti avatud tööstuspärlite nädal toimub reedest laupäevani, 21.-23. septembril ning Lõuna-Eesti nädalavahetus on 5.-7. oktoobril 2018. Külalistele on avatud mitmed tööstuspärandiobjektid, mis muidu on inimestele suletud. Näiteks avavad oma uksed Risti veetorn Läänemaal ning veel avamata Eesti turbamuuseum Tootsis. Külalisi ootavad ka Raudtee- ja Sidemuuseum Haapsalus, Lavassaare muuseumraudtee Pärnumaal, Hiiu Villavabrik, Kärdla Pikk Maja, Kõpu, Tahkuna ja Ristna tuletornid Hiiumaal, Lümanda lubjapark, Angla tuulikud, Eemu tuulik ja Sõrve tuletorn Saaremaal.

Lõuna-Eesti avatud tööstuspärlite nädalal 5-7. oktoobril avavad oma uksed külastajatele: Lahmuse vesiveski, Viljandi vana veetorn ja Mõisaküla muuseum Viljandimaal, Ööbikuoru hüdrotöökoda ja Lasva veetorn Võrumaal, Leevaku hüdroelektrijaam-muuseum, Räpina paberivabrik ja Süvahavva villavabrik Põlvamaal. Hellenurme veski, A le Coq’i õllemuuseum ja Trüki- ja paberimuuseum Tartumaal, Alatskiviait-kuivati, Siimusti keraamika ja Tabivere tuulik Jõgevamaal.

Avatud ajalooliste tööstuspärlite nädalavahetused Eestis ja Lätis 2018:

14.-16. sept Vidzeme regioon (Läti)
21.-23. sept Lääne-Eesti
28.-30. sept Riia regioon (Läti)
5.-7. okt Lõuna-Eesti
13.-15. okt Kurzeme (Läti)

Projekt „Industrial Heritage“ kestab kaks aastat ning selle raames korrastatakse 26 ajaloolist tööstuspärandiobjekti Eestis ja Lätis, koolitatakse objektide haldajaid turismi- ja tootearenduse teemadel ning tehakse igakülgset koostööd objektide turundamisel. Projekti rahastas Interreg Eesti-Läti programm, selle kogumaksumus on 1,4 miljonit eurot. 2018. aasta on Euroopa kultuuripärandiaasta ning oktoober on pühendatud tööstuspärandile.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine