Arco Vara ja Rimi Eesti avasid Tallinnas Õismäel Nurmenuku kaubanduskeskuse

Kinnisvaraarendusfirma Arco Vara ja Rimi Eesti renoveerisid Tallinnas Õismäel asuva Nurmenuku kaubanduskeskuse. Uuendatud keskus avati täna ning ankurrentnikuna tegutseb selles Rimi kaubandusketi uus supermarket.

RIMI Eesti juhataja Karmo Kaas-Lutsbergi sõnul on Nurmenuku Rimi avamine osa Rimi keti poolt lähi-aastatel ellu viidavast laienemisplaanist. “2003. aasta EMOR-i jaeseire uuringu põhjal on Nurmenuku kauplus Haabersti piirkonna populaarseim supermarket igapäevaste ostude sooritamiseks ning usume, et seda positsiooni suudab kauplus Rimi keti osana veelgi kindlustada,” märkis ta. Uue kaupluse avamisega kasvab Rimi Eesti töötajate arv 46 inimese võrra.

Rimi Nurmenuku kaupluse üldpind on 1360 ruutmeetrit, sellest müügipind 960 ruutmeetrit.

Arco Vara gruppi kuuluv Nurmenuku Kaubanduskeskuse OÜ omandas kaubanduskeskuse kinnistu käesoleva aasta algul. Arco Vara kommunikatsioonijuhi Kadri Lindpere sõnul otsustas Arco Vara Nurmenuku kaubanduskeskusesse investeerimise kasuks, kuna firma näeb tugevat potentsiaali kindla piirkonna elanikkonnale suunatud kaubanduskeskuste arenguks. “Nurmenuku on kohalike elanike poolt tihedalt külastatav ning piirkonna jaoks väljakujunenud ja tunnustatud keskus. Andsime omapoolse lisaväärtuse selle uuendamiseks, et pakutav oleks veelgi paremal tasemel.

3880 m2 suuruse kaubanduspinnaga keskuse ankurrentnikuks on RIMI, lisaks on keskuses üle 10 erinevaid tooteid ning teenuseid pakkuva boksi-tüüpi kaupluse. Oleme võtnud eesmärgiks keskusest kujundada koha, kust õismäelane saaks kõik esmavajaliku,” märkis Lindpere. Arco Vara investeeris Vereins- und Westbank AG rahastamistoel keskusesse ligi 47 miljonit krooni, ehitustööd teostas Deena Ehituse OÜ.

Arco Vara on vanim Eesti kapitalil põhinev kinnisvarafirma, mille tegevusampluaa hõlmab kogu kinnisvarasektorit. Arco Vara grupp koondab üle 30 tütarettevõtte, andes tööd rohkem kui 200 inimesele. Firma strateegia näeb ette kinnisvara alase täisteenuse pakkumist kõikjal Baltikumis. Lisaks Eestile laiendatakse aktiivset arendustegevust ka Lätis ja Leedus. Ettevõtte juhtimisstruktuur on jaotunud kolme sambasse – teenindusgrupp, arendusgrupp, investeerimisgrupp, mis koondavad vastava kinnisvara alase tegevussuuna erinevaid ettevõtteid.

RIMI avas tänavu kevadel uues Ülemiste kaubanduskeskuses oma esimese hüpermarketi Eestis. Uus RIMI hüpermarket on Ülemiste keskuse ankurrentnik, kaupluse müügipind on 6500 ruutmeetrit, millel kaubeldakse ligi 50 000 eri nimetuse toidu-, esmatarbe- ja tööstuskaubaga. Suurpoe valikusse kuuluvad lisaks toidukaupadele ka rõivad, jalatsid, elektroonikakaubad jne.

Eestis alustas Rimi tegevust 1999. aastal. Tänaseks on Rimil Tallinnas ja Jõhvis kokku kuus supermarketit ning esimene hüpermarket Tallinnas Ülemiste Keskuses. Järgmisel aastal avab Rimi teise hüpermarketi Tartu kesklinna ehitatavas Emajõe Ärikeskuses. OÜ Rimi Eesti on ICA Baltic AB tütarettevõte.

ICA Baltic AB kuulub Põhjamaade juhtivasse jaekaubandusgruppi ICA AB.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC