Arco Vara: Milline on ideaalne elumaja?

Arco VaraPüüd eluaseme täiuslikkuse poole saadab inimest kogu tema elu. Igaühel meist on oma ettekujutus unistuste kodust, aga võib juhtuda, et see kujutluspilt on üle idealiseeritud ja reaalses elus teostamatu.

Kliendid, kes otsivad endale uut kodu, kirjeldavad oma ideaalilähedast ettekujutust. Loomulik, et aja jooksul – seoses elujärje paranemise, pere suurenemise või muude elumuutuste tõttu – muutuvad ka soovid, ent tavaliselt teab klient kindlalt, milline on tema jaoks see kõige õigem elumaja. Kodu soetamisel on ideaali saavutamine ülimalt raske, sest 100% omaniku soovidele vastavat maja on keeruline leida. Tahetakse ikka kõige ilusamat, kõige avaramat, kõige mugavamat, kõige-kõige …

Oma kodust unistuste kodu loomine on pikk protsess. Soovitud tulemuse saavutamisel mängivad kaasa nii hoone ise kui ka selle ümbrus. Korras koduümbrus, kaunis lilleaed, puud ja ilupõõsad, veesilmad või krundi maastikuosa loovad nauditava keskkonna. Aia rajamine ja maastiku kujundamine nõuab aega, energiat ja vahendeid. Poolik ei ole kunagi ideaalne, unistus täitub alles siis, kui näeme kauni tervikuna kogu krunti ning elumaja keldrist pööninguni.

Ideaalset elumaja hakkavad otsima tavaliselt kuldses keskeas inimesed, kelle pereelu on stabiilne, lapsed mähkmetest välja kasvanud ning kel on lisaks säästudele ka hea ja püsiv sissetulek. Nüüd on aeg küps teoks teha oma unistus ideaalsest eluasemest, kus võiks kõrge eani rahulikult elada ja elu nautida! Ja kui uus kodu soetada, siis loomulikult võimalikult ideaalile vastav. Kui juba, siis juba!

Unistuste elumaja projekteerima hakates tuleb otsustada, kes hakkavad seal elama: kui suur on pere, kui palju on vanavanemaid ning külas käivaid sõpru ja sugulasi, kas peres on lemmikloomi. Oluline on arvestada pereliikmete hobide ja harrastustega. Kui mõni pereliige kasutab ratastooli või muid abivahendeid, tuleb maja projekti koostades kindlasti ka seda arvesse võtta. Soovitud tulemus oleneb ka pereliikmete maitse-eelistustest värvitoonide, mööbli, valgustuse, ruumi mõõtmete – eriti kõrguse –, treppide ja muu osas. Märksõnadeks võiksid olla kvaliteetne, klassikaline, loodussõbralik, lapsesõbralik, tugev, mugav, ilus ja soe. Ideaalne elumaja peaks rahuldama kõigi pereliikmete soove, selle tagavad põhjalikud läbirääkimised ja kokkulepped.

Lastega pere ideaalne elumaja peaks olema avar ja valgusküllane. Majal võiks olla kaks korrust, ülemisel vähemalt neli tuba. Kui lapsi on kolm, oleks seal igale lapsele oma tuba ja lisaks vanemate tuba. Kui lapsi on kaks, saab ühte tuppa majutada külalisi, näiteks külla tulnud vanaema. Teisel korrusel peaks olema ka pesemis- ja tualettruum. Alumine korrus võiks olla suure avatud elutoa ja tagasihoidlikuma köögiosaga. Sellise lahenduse korral saab kogu pere peale tööpäeva koos aega veeta ja ka köögis askeldaja saaks koosolemisest osa.

Tuntud lastelaulukeses on read „mu koduke on tilluke, kuid ta on armas minule“. Mõelgem ja unistagem reaalsuse ja oma võimaluste piirides! Ehk ei olegi elumaja suurus, asukoht, moodne sisustus ja olmetehnika või kallis ihaldatud nipsasjake teie kodu kõige tähtsamad näitajad.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Korteriühistu põhikirja ja kodukorra koostamine