Balti elamumajanduse konverentsil Tallinnas arutatakse Euroopa eluasemepoliitikat: taskukohane eluase kõigile

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) eestvedamisel toimuvab sel reedel, 19. aprillil hotellis Euroopa VII Balti elamumajanduse konverents “Arengusuunad ja innovatsioon Balti riigi elamusektoris”.

Eesti eluasemevaldkonna arengutest annab ülevaate majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, elamusektori olukorras Baltikumis teevad ülevaate ja Leedu kolleegid, aga kõneldakse ka korteriühistuliikumisest Berliinis.

Konverentsil vaadeldakse ka elamute energiatõhusust ning räägitakse liginullenergiamajadest. Euroopa elamumajanduse väljakutsetest annab konverentsil ülevaate CECODHAS Housing Europe’i, Euroopa elamuorganisatsioone koondava ning esindava katusorganisatsiooni juht Kurt Eliasson.

Eliassoni sõnul on vaatamata sellele, et riikides on elamumajanduse korraldamisel kasutusel erinevad süsteemid, väljakutse kogu Euroopas tegelikult üks ja sama: napib taskukohaseid eluasemeid.”Meil tuleb juurde luuua taskukohase hinnaga elamispindu, juba olemasolevad renoveerida ja energiasäästlikumaks muuta,” nentis ta.

Eesti ühistuliikumise kogemused ning liikmete suur hulk on Eliassoni sõnul Euroopas unikaalne. “Ainuüksi see, et üle 65% eestimaalastest elab kortermajas, enamikes on moodustatud ühistud, on
märkimisväärne! Eesti Korteriühistute Liit on meie kõige aktiivsem liige Ida-Euroopas,” kiitis Euroopa elamuorganisatsioone esindava katusorganisatsiooni juht.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC