Bigbank: huvi kodulaenude vastu pööras märtsis selgelt tõusule

Märtsis võeti kodulaene veerandi võrra rohkem kui veebruaris, ka keskmine laenusumma kasvas jõudsalt ning oli 111 000 eurot.

“Koduostjate enesekindlus jätkab taastumist ja turg on selgelt elavnenud, mida kinnitab kasv kõigi oluliste näitajate, nii keskmise laenusumma, laenutaotluste kui -lepingute osas,” võttis eelmise kuu kokku Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter.

Bigbanki juht on veendunud, et aprillis jätkub ostjate aktiivsuse kasv veelgi. “Kui ma vaatan Lätis ja Leedus toimuvat, siis seal oli taotluste arv märtsis sisuliselt sama suur, kui eelmise aasta samal perioodil. Ka Eestis on üldine positiivne meeleolu tunnetatav, kuigi päris aastatagustele tasemetele me pigem veel ei jõua,” kommenteeris Pechter.

Jonna Pechteri hinnangul on koduostjad juba harjunud suhteliselt sarnasena püsinud Euriboriga ning järgmist hüpet turuaktiivsuses tasub oodata siis, kui ostujulgus tekib ka kinnisvarainvestoritel. “Kuigi mingeid supersoodsaid ostukohti tekkinud ei ole, peaks intressitasemete stabiliseerumine esimesed julgemad peagi turule tagasi tooma,” usub Bigbank Eesti juht.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank, mille bilansimaht ületas 2021. aastal ühe miljardi euro piiri.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal