Bigbank: suvekuumus ei mõjunud, koduostjad olid juunis ebatavaliselt aktiivsed

Kodulaenu taotluste arv püsis juunis kevadkuudega sarnasel tasemel, mis on varasemate aastatega võrreldes erakordne, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist. Keskmine laenusumma püsib stabiilse 111 000 euro juures.

“Varasematel aastatel on koduostjate huvi eelnevate kuudega võrreldes kukkunud vähemalt viiendiku, kohati isegi 40 protsenti. Arvestades juunikuu imelisi ilmasid on tõsine huvi laenude vastu eriti ebatavaline,” kommenteeris juuni tulemusi Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter.

Jonna Pechteri sõnul on pangad viimastel kuudel marginaale pigem langetanud, kuid tänu Euriborile laenuintress tervikuna muutunud ei ole. “Samas on inimesed olukorraga harjunud ning saavad aru, et päris oma kodu ostmiseks on tegelikult alati õige aeg,” kommenteeris Pechter.

Bigbank Eesti juhi kinnitusel oli keskmine laenulepingu maht juunis 111 000, mis on ligi kümnendiku võõra suurem maikuust. “Mingist olulisest muutusest on rääkida vara, sest lepingumahud on püsinud sarnases suurusjärgus terve käesoleva aasta,” kinnitas Pechter ning lisas, et muutuseid võib oodata koos järelturu korterite hindade tõusuga. “Esimene selge märk oli Tallinna korteritehingute mediaanhind, mis juunis tõusis esimest korda üle kolme tuhande euro piiri,” lisas Bigbanki juht.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank, mille bilansimaht ületas 2021. aastal ühe miljardi euro piiri.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine