BREM Puhastus: oktoober on parim aeg valmistada õu ja aed talveks ette

Talv võib tulla, kui muru on trimmitud, lehed riisutud ja istikud-peenrad kevadiseks kasvuperioodiks ettevalmistatud.

„Koduaeda või ettevõtte välisterritooriumit talveks ette valmistades tasuks alustuseks üle vaadata, millised töövahendid on olemas ja mida oleks vaja juurde soetada. Töövahendid sügis-talvisteks töödeks peavad olema vastupidavad ja praktilised. Ei tasuks minna odavaima tööriista soetamise teed, sest odav ei ole reeglina kvaliteetne,“ rääkis BREM Puhastus OÜ juhataja Maris Sirel.

Tema sõnul on aiatööriistade valik poodides rikkalik ja atraktiivne. Klassikaliste puuvartega rehade-labidate-harkide kõrval tuleks kindlasti tähelepanu pöörata kergematele ning kehaasendit parandavatele ja selga säästvatele teleskoopvartega tööriistadele. Need on küll reeglina teistest kallimad, kuid oluline on eelkõige leida just endale sobivaim variant, arvestades oma aia suurust ja tööde mahtu.
„Kaunis muru on iga aia uhkuseks. Ilusa muru aluseks aga on õige hooldus ja korrastamata hoovist saab murule järk-järgult kehv kasvulava. Sügisesed lehed tuleks kindlasti kokku riisuda, kuna murule jäänud lehed tekitavad lisaniiskust, mida sügisel on niigi palju ning varjavad selle vähesegi päikesekiirguse, mistõttu hakkab muru sammalduma ja kolletama,“ soovitas Sirel.

Muru tuleks enne talve tulekut ka viimast korda niita. Niita ei tasuks lühemaks, kui 5 cm, sest pikem muru kasutab nappi päikesevalgust paremini ära ja paneb umbrohtudele ning samblale hästi vastu.

Lehtedest tuleks puhastada ka hekid, sest muidu ei saa taimed piisavalt õhku.

„Sügisesed lehed on soovitav koguda kompostihunnikusse. Lehtedest saab aja jooksul väärtuslik mullaparandaja, mida saad hiljem kenasti peenardel ja viljapuuaias kasutada. Lehtede täielik lagunemine on küll aeglane protsess, kuid ka poolkõdunenud lehti saab mullaparandajana edukalt kasutada,“ lausus Sirel.

Sügistööde lõppedes ei ole ka sugugi vähetähtis koguda kokku tööriistad, need kindlasti puhastada ning panna kuiva kohta kevadet ootama.

BREM Kinnisvarabüroo
BREM Kinnisvarabüroo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

25 − = 19

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.09.2021 Kinnisvara hindamise ABC