Bürood muutuvad ärihoonest ärikeskkonnaks

Technopolis ÜlemisteMajanduskriis näitas ilmekalt, et büroopindade turg on viimaste kriistist toibumise aastate jooksul selgelt uut suunda võtmas. Masu-aastatel jäid tühjaks kontoripinnad, kus kinnisvaraomanik suutis üürnikele pakkuda vaid põrandaruutmeetreid ja heal juhul sinna juurde ka mõne parkimiskoha.

Tänane büroode turg on muutunud betooni ja klaasi osavast kombineerimisest tervikliku keskkonna kujundamiseks. Üürnikust ettevõtja jaoks on põrandapinna täpsest suurusest olulisem tugev tugiteenuste võrgustik ning igapäevaste teenuste olemasolu. Kui keskkond ettevõtlust soosib ning on võimalus rahulikult keskenduda oma põhitegevusele, on ettevõttel kontoripinnal hea olla.

Ettevõtluse keskkonna kaudu toetamise idee saab alguse pisiasjadest. Nii näiteks oleme Technopolis Ülemiste bürookompleksis äsja avanud rattamaja, kuhu saab kiire ja keskkonnasõbraliku liikumisvahendi turvaliselt parkida. Linnakus alustas tööd lasteaed, mis lapsevanematele säästab iga päev minimaalselt tunni, mis muidu kuluks kaugemal asuva lasteaia puhul sõidule.

Keemiline puhastus, autoteenindus ja -rent, toitlustusest rääkimata – kõik need on väikesed detailid, mis peavad oluliselt säästma Targa Äri Linna asukate aega ning seeläbi muutma töökeskkonda mugavamaks.

Büroopindade turul ehitiste arendajast keskkonna arendajaks muutumisel võib tõmmata paralleele kaubanduskeskustega. Kaubanduskeskusesse ei pääse enamasti üürnikuks mitte kõige kõrgemat hinda pakkunu, vaid keskuse tervikkontseptsioonile sobivaim ettevõte, kes pakub lisaväärtust enda klientidele ning majanaabritele.

Nii peavad suuremate bürookomplekside haldajad iga üürniku juures järjest enam mõtlema, mis lisaväärtust pakub konkreetne ettevõte teistele juba olemasolevatele ettevõtetele ja kuidas mõjub see bürookompleksi ettevõtluskeskkonnale tervikuna.

Tänasel päeval asub Technopolis Ülemistes kokku üle 200 ettevõtte ligikaudu 3 300 töötajaga. 80% tegelevad neist teadmistemahuka ettevõtlusega, ligi  50 neist on IKT valdkonda kuuluvad ettevõtted. Selle kõrval on oma klastrit moodustamas mitmed Technopolis Ülemistes asuvad meditsiiniettevõtted.

Kriisid ja krahhid on sageli aeg, mil toimuvad seniste väärtuste ümberhindamised. Sama kehtib ka büroopindade pakkumise teenuse kohta, mis on tänaseks selgelt liikumas pelgalt põrandapinna ruutmeetrite müümisest soodsa ja moodsa ettevõtluskeskkonna pakkumise suunas. Büroopindade kasutajate ehk ettevõtete jaoks tähendab see inspireerivat ärikeskkonda ja sellest tulenevalt loodetavasti paremaid innovatiivseid ideid ning edu.

Gert Jostov
Technopol Ülemiste juhatuse esimees

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

47 + = 57

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!