Eesti Arhitektide Liit jagas 2012. aasta teenetemedaleid

Eesti Arhitektide Liit (EAL) andis eile, 14.02 oma üldkogu piduliku auhinnatseremoonia raames üle 2012. aasta teenetemedalid parimale ehitajale, tellijale, insenerile ja arhitektuuripublitsistile. Oma kohalolekuga austas tseremooniat ka Eesti Vabariigi president hr Toomas Hendrik Ilves.

EAL valis 2012. aasta parimaks ehitajaks YIT Ehituse Tartu Ülikooli Kolledži ehitamise eest. Arhitektid märgivad kolledži oskust ja tahet loomisel kaasa mõelda ning head meeskonnatööd. Projektijuht Sven Rumm pälvib eriti suurt tunnustust, kuna tegemist on mehega, kel oli omal ajal suur roll ka okupatsioonide muuseumi ehitamisel.

Aasta parima tiitli pälvis samuti Tartu Ülikooli Kolledži loomise eest TÜ Narva Kolledž. Eraldi tunnustati nende esindajad Katri Raiki ja Jaanus Villikot, tänu kelle tegevusele ja otsustele on Narva vanalinna kerkinud suurepärase arhitektuuriga linna elavdav uus hoone.

Lõppenud aasta parimaks arhitektuuripublitsistiks valiti Veronika Valk, kelle sulest ilmus eelmisel aastal Sirbis hariv arhitektuurimõtteid vahendav intervjuude seeria kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna avatud loengute sarjas esinenud välisarhitektidega. Lisaks on aasta jooksul avaldanud mitmeid olulisi arhitektuuriteemalisi kirjutisi ka teistes lehtedes.

otsustas tänavu esmakordselt välja anda aasta parima inseneri tiitli – selle pälvis üksmeelselt professor Karl Õiger suurepärase ja südamega tehtud töö eest vesilennukite angaaride renoveerimisel. See suurepärane hoone suudeti päästa eelkõige tänu Karl Õigeri entusiasmile, tänu tema pühendumisele ja kindlale soovile leida kriitilises olukorras lahendus – see on just see, mida arhitektid inseneridelt ootavad.

Tänavuste teenetemedalite “Linn”, millega väljendab oma tänu Eesti arhitektuuri edendamisse antud suure panuse eest, autorid on Rait Siska ja Risto Tali.

One comment on “Eesti Arhitektide Liit jagas 2012. aasta teenetemedaleid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 18 = 25

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine