Eesti Korteriühistute Liit plaanib luua omanikujärelvalve andmebaasi

Hiljutisel Lõuna-Eesti korteriühistute foorumil kerkis teemana üles renoveerimistööde omanikujärelvalve küsimus. Eesti Korteriühistute Liidu hinnangul tuleks ühistutel renoveerimisprotsessis omanikujärelevalvet kindlasti teostada, vältimaks ebakvaliteetset tööd. Andmaks korteriühistutele ülevaadet, missugused on kvaliteetse omanikujärelvalve pakkujad, soovib EKÜL koondada teenusepakkujate andmed ühtsesse andmebaasi.

“See peaks olema koht, kuhu jõuavad vaid need teenusepakkujad, kellega on korteriühistutel varasem koostöö sujunud ning kes on pakkunud tõepoolest kvaliteetset teenust,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi. Väärt teenusepakkujatest võib Eesti Korteriühistute Liidule teada anda e-maili teel: ekyl@ekyl.ee

“Omanikujärelvalve on kogu protsessi üks odavamaid, ent olulisemaid teenuseid. Omanikujärelevalve peab vaatama, et ei kasutataks lubatust odavamaid ja kõlbmatuid vahendeid, et töö oleks kvaliteetne,” leiab Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi. “Omanikujärelevalveks tuleb aga võtta spetsialist, sest mõnd viga ei pruugi asjatundmatu silm märgatagi. Muidugi peavad aga ka ehitajad oma tööd hoolikalt tegema, vältimaks hilismaid kaebusi.”

Kevad on kortermajade renoveerimise tippaeg. KredExi teatel määrati rekonstrueerimistoetus mullu 95 kortermajale, mis said toetust kokku 8,3 miljoni euro ulatuses. Kokku investeerisid korterelamud renoveerimisse KredExi rekonstrueerimistoetuse abil 30,3 miljonit eurot.

KredExi soodusintressiga korterelamu renoveerimislaenu väljastasid möödunud aastal Swedbank ja SEB Pank 167 korterelamule kogusummas 16,7 miljonit eurot. Keskmine eraldatud laenusumma oli 100 000 eurot ja keskmine hoone pind 2252 ruutmeetrit. KredExi korterelamu laenukäenduse sai eelmisel aastal 77 kortermaja käendussummas 4,5 miljonit eurot, mis võimaldas korteriühistutel kaasata pankadest täiendavat finantseerimist 7,7 miljoni euro ulatuses.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres.Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 81 = 88

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!