Eesti Majaomanike Ühenduste Liit pöördus Rahandusministeeriumi poole

Majaomanike Ühenduste Liit ja Eesti Maa- ja Majaomanike Liit on pöördunud EV Rahandusministeeriumi poole saamaks kiiret ja üksikasjalikku infot kavandatavate maamaksustamist käsitlevate seaduste muudatuste kohta.

Majaomanike Ühenduste Liidu ja Eesti Maa- ja Majaomanike Liidu analüüsile tuginedes võib väita, et kasvab Eestis tervikuna maa- ja majaomanike maksukoormus, vähendades vähekindlustatud elanikkonna gruppide (pensionärid; maapiirkondade elanikud; ajutiselt vähekindlustatud leibkonnad, kelle toimetuleku tagaks ka osaliselt oma eluaseme (kinnistu), maa või maavalduse olemasolu) toimetulekute võimalusi. Satub ohtu omandi järjepidevuse põhimõte, suureneb sotsiaaltoetuste abivajajate hulk, tekib küsimus majanduslikust otstarbekusest. Inimestel, kellest paljud on seisnud hea Eesti Vabariigi taastamise eest, võib kavandatav seadusemuutus tuua kaasa lahkumise oma põliskodudest.

Lähtudes eeltoodust soovivad Majaomanike Ühenduste Liit ja Eesti Maa- ja Majaomanike Liit kiiret kokkusaamist EV Rahandusministeeriumi esindajatega.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC