EfTEN ostis Riias oma esimese objekti

EfTEN ostis Riias kontorihoone, mis on fondi esimene ost Riias ning teine Lätis.

EfTEN Capitali tegevjuhi Viljar Arakase sõnul on Stabu 10/4 büroohoonel fondi seisukohast suur potentsiaal. „Hoone asukoht on väga hea – objekt paikneb Riia ühes töiseimas piirkonnas. Hoone ise on plaanis lähiajal lõpuni renoveerida ning välja ehitada lisakorrused. Ruutmeetrihind oli asukohta arvestades meie hinnangul soodne ning näeme sellel hoonel meie portfellis suurt potentsiaali,“ märkis Arakas.

Stabu 10/4 on endine tööstushoone, mis on ümber ehitatud büroohooneks suletud netopinnaga 4160 ruutmeetrit, sellest rendipinda 3700 ruutmeetrit. Hoonel on kaks ankurüürnikku: riiklik muusikakool ja AgeCom reklaamiagentuur, lisaks jõu- ja spordisaal.

Objekti müüja on SIA Ektornet Commercial Latvia. Tehingu ei kuulu poolte kokkuleppel avalikustamisele. Tehingu finantseerijaks on SEB Latvia. SEB kinnisvara rahastamise juht Viktor Bolbat märkis, et investorid tunnevad praegu kõige suuremat huvi just kommertspindade ja büroohoonete vastu. “Hooneid nagu Stabu 10/4 on turul väga vähe. EfTEN Capitali investeeringutega saab sellest A-klassi büroohoone, mis suurendab kvaliteetse kontoripinna saadavust Riias,” lausus ta.

EfTEN Capitali investeeringuid Lätis haldab EfTEN Capital SIA, mis on Newcom SIA ja AS EfTEN Capitali tütarfirma. SIA Newcomi suurosanik on edukas kinnisvaraärimees Viktors Savins.

Eften sisenes turule tänavu märtsis, kui EfTEN ostis Riia lähistel Jelgavas kinnistu, kuhu on plaanis rajada kaubanduskeskus, mille ankurrentnikuks on RIMI. Jelgava RIMI ehitustööd algavad augustis 2013.

Stabu 10/4 büroohoone omandamisega on EfTEN Kinnisvarafondi portfellis nüüd kokku 17 objekti Eestis, Lätis ja Leedus rendipinna kogupindalaga 108 000 ruutmeetrit, mis jaguneb büroo-, teenindus-, majutus-, müügi- ja laopindade ning avaliku sektori kasutuses oleva kinnisvara vahel.

EfTEN on fondivalitseja EfTEN Capitali poolt 2008. aastal asutatud ärikinnisvarasse investeeriv kinnisvarafond. Fondi suurus on 120 miljonit eurot. EfTEN Capital AS on samal aastal grupi Eesti ettevõtjate poolt asutatud varavalitsemise ettevõte, mis tegeleb peamiselt ärikinnisvarafondide ja portfellide valitsemisega. EfTEN Capital AS omab fondivalitseja litsentsi ning kuulub Finantsinspektsiooni järelevalve alla. Ettevõte pakub ka eraportfelli haldusteenust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

72 − 71 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine