EfTEN teostas viie kinnistu omandamisega oma seni suurima investeeringu

EfTEN Kinnisvarafond viis lõpule viiest kinnistust koosneva portfelli ostu BPT Asset Managementi ja Amplioni ühisfondilt EPI Baltic I Real Estate Fund. Tehingu maht on 30 500 000 eurot, mis teeb sellest EfTENi ajaloo seni suurima investeeringu.

Tehinguga sai EfTENi portfell täiendust ühe kaubandus- ning nelja tööstus- ja logistikakinnistuga: K-Rauta Tondil, Logistika Pluss Lasnamäel, Stora Enso tootmis- ja laohoone Tänassilmal, Mediq laohoone Sauel ning Hanza Mechanics laohoone Tartus. Kogu rendipind ulatub 40 000 ruutmeetrini.

”EfTEN otsib Eestis pidevalt kvaliteetseid investeeringuid ning see portfell tugeva rahavoo ja kvaliteetsete kinnistutega täidab meie nõudmisi hästi. Ühtlasi tähistab see meie esimesi investeeringuid logistikakinnisvarasse,” lausus EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas.

Tehing on saanud heakskiidu Eesti Konkurentsiametilt.

Müüjaks on BPT Asset Managementi ja Amplioni ühisfond EPI Baltic I Real Estate Fund.

”Meil on väga hea meel, et hoolimata väljakutsetest finants- ja kinnisvaraturgudel üle Euroopa oleme suutnud oma investorite huvisid arvestades ellu viia fondi strateegia,” märkis BPT fondijuht Jussi Palmu. Ta lisas, et BPT jääb Balti riikides ka ostjana aktiivseks läbi kinnisvarafondi BPT Baltic Opportunity Fund, mis on jätkuvalt avatud ka uutele investoritele.

”See tehing on Eesti turul viimaste aastate üks suurimaid. Hea meelega täheldame suurt huvi sellistesse kvaliteetkinnistustesse,” lausus portfelli juhtimise eest vastutanud Amplioni tegevdirektor Jyrki Konsala.

Müüjat EPI Baltic nõustasid Catella Corporate Finance ja RED. EfTEN Capitali nõustas Nordeuse advokaadibüroo. Tehingut finantseeris Danske Bank.

BPT Asset Management on sõltumatu investeeringute haldur, kes on spetsialiseerunud investeerimisfondide loomisele ja juhtimisele kõigis Läänemere ümbruses paiknevates riikides. BPT haldab praegu seitset fondi ja ühte privaatmandaati kogusummas üle ühe miljardi euro. BPT kontorid asuvad Helsingis, Vilniuses, Tallinnas, Riias, Peterburis, Varssavis, Kopenhaagenis, Stockholmis ja Berliinis.

Catella gruppi kuuluv Amplion pakub kohandatud investeeringulahendusi Euroopa turgude institutsioonidele ja erainvestoritele. Amplioni hallatavate varade maht ületab 500 miljoni euro piiri.

EfTEN Kinnisvarafond on fondivalitseja EfTEN Capitali poolt 2008. aastal asutatud ärikinnisvarasse investeeriv kinnisvarafond. EfTEN Kinnisvarafondi portfellis on kokku 22 objekti Eestis, Lätis ja Leedus rendipinna kogupindalaga 148 000 ruutmeetrit, mis jaguneb büroo-, teenindus-, majutus-, müügi- ja laopindade ning avaliku sektori kasutuses oleva kinnisvara vahel. EfTEN Capital AS on samal aastal grupi Eesti ettevõtjate poolt asutatud varavalitsemise ettevõte, mis tegeleb peamiselt ärikinnisvarafondide ja portfellide valitsemisega. EfTEN Capital AS omab fondivalitseja litsentsi ning kuulub Finantsinspektsiooni järelevalve alla. Ettevõte pakub ka eraportfelli haldusteenust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC