EfTEN United Property Fund osaku puhasväärtus seisuga 30.06.2022

EfTEN United Property Fund osaku puhasväärtus (NAV) oli juuni lõpus 10,82 eurot, kasvades kuuga 1,8%. Alates fondi loomisest 2021.a juunis on fondi NAV kasvanud 8,2%.

Juunis viis fond läbi varade regulaarse poolaasta hindluse, mille käigus kasvas enim fondi kahe Vilniuse investeeringu (Danske panga büroohoone, kuhu fond on investeerinud läbi EfTEN Real Estate Fund 5-e ja Menulio 7 büroohoone) väärtus. Sõltumatu hindaja Colliers näeb nende juures seni prognoositust suuremat üüritulu laekumist. Danske panga hoone puhul on see seotud viimastel kuudel sõlmitud uute senisest kõrgema hinnatasemega pikaajaliste rendilepingutega. Menulio 7 büroohoone puhul tuleneb aga eelkõige Leedu oodatust kiiremast inflatsioonitempost (juunis 21% aastaga), sest hoone enamik rendilepingud on indekseeritud Leedu tarbijahindade kasvuga. Vastavalt fondi tulu jaotamise poliitikale, kuulub enamik kasvavast vabast rahavoost investoritele välja maksmisele.

Juunis ei teinud fond uusi investeeringuid ning fondil on hetkel investeerimata kapitali pea 10 miljoni euro ulatuses. Tänases turuolukorras ei kiirusta me selle investeerimisega. Viimasel ajal laekunud kinnisvara müügipakkumistes eeldavad müüjad endiselt, et intresside tase jääb nullilähedaseks ning sügis ei too kaasa majandusaktiivsuse jahtumist. EfTENis oleme tuleviku suhtes vähem optimistlikumal seisukohal. Esimese tegevusaasta jooksul saavutasime EfTEN United Property Fundi investeeritud kapitali tootluseks 10,9% ning ettevaates tahame minimaalselt sellist taset ka edasi hoida.

Täpsem ülevaade EfTEN United Property Fund portfellist on leitav fondi kodulehel: https://eftenunitedpropertyfund.ee/fondi-tulemused/

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC