Ehitusluba tuleb suveperioodil taotleda piisava ajavaruga

Suvel ehitamist plaanivatel inimestel soovitab Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja vajalike lubade ning kooskõlastuste taotlemisega algust teha juba täna.

Igal kevadel suureneb Tallinna Linnaplaneerimise Ametile läbivaatamiseks ning ehitusloa saamiseks esitatavate projektide arv talvekuudega võrreldes ligikaudu kolmandiku, see omakorda suurendab oluliselt ameti igapäevase töö mahtu ning toob kaasa projektide läbivaatamisele kuluva aja pikenemise.

Linnaplaneerimise Ameti juhataja Anu Hallik-Jürgensteini sõnul näitab varasemate aastate praktika, et aprillist juuni lõpuni esitatakse ametile menetlemiseks kolmandik kogu aasta ehitusprojektidest. „Kui soovite soojal ajal ehitamisega algust teha, oleks mõistlik ehitusprojekt ja ehitusloa taotlus esitada meile aprillis või mai esimesel poolel. Nii saame töömahtu ühtlustada ja sellega tagada parema teenuse osutamise,“ soovitab Hallik-Jürgenstein.

Tallinnas antakse aastas keskmiselt välja 1800 projekteerimistingimust ning väljastatavate ehituslubade, kirjalike nõusolekute ning muudatusprojektide kooskõlastuste arv kokku on 2850. Kui 2012. aasta esimese kolme kuu jooksul oli väljastatud ehituslubade, kirjalike nõusolekute ning muudatusprojektide kooskõlastuste arv 605, siis käesoleva aasta samal perioodil oli see 585.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 7 = 8

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC