Elamukrundi hinna määravad infrastruktuurid

Huvi Tallinna lähiümbruses asuva elamukruntide vastu on aasta-aastalt kasvanud. See on tingitud peamiselt soodsast elukvaliteedi ja hinna suhtest.

Tallinnast eemale otsitakse elamispinda kolmel peamisel põhjusel: vaikus, rohelus ning võrreldes pealinnaga madalam hinnatase. Need tegurid võimaldavad leibkonnal soetada suuremat ja mugavamat eluaset, kui sama raha eest Tallinnas. Samas tehakse järeleandmine aja- ja sõidukuludes pealinna vahel, mis hetkel siiski on peamine tööandja ja hariduskeskus Tallinna lähiümbruse elanikkonnale.

Tallinna piiridesse jäävates väljaarenenud elamurajoonides on kruntide hinnad kõrgemad ja kõikumisi esineb harva. Seevastu Tallinna lähiümbruses võib leida korralikke kinnisvaraobjekte soodsamate hindadega.

Populaarsemad Tallinna lähiümbruses asuvad piirkonnad on Tallinnaga piirnevad vallad ( vald, Viimsi vald, vald, Rae vald, vald ja Saku vald), mis oma hinnatasemelt on jõudnud järgi Tallinna äärelinna hindadele.

Hinna määrajaks Tallinna lähiümbruse maaturul on just piirkonna infrastruktuuri areng – teedeühendus, koolide, lasteaedade olemasolu, kauplused ja teenindusasutused jne. Kui viimati mainitud elemendid on puudulikud võib krundi hind olla mitmeid kordi madalam võrreldes piirkonnaga, kus nimetatud keskused on olemas.

Tallinna lähivaldadest on populaarseimad mereäärsed Viimsi ja vallad, kus kinnisvaraarendus on olnud kiireim. Samuti on neis valdades ka kõrgeimad kruntide hinnad. Seni vähem eelistatud on Tallinnast sisemaa suunas jäävad krundid. Areng neis piirkondades on olnud aeglasem, kuid soodsam hinnatase lubab, et olukord nii ei jää.

Soosituimad on tehnovõrkudega varustatud elamukrundid suurusega 1000-2000 m², mille maksumus ei ületa 500 000 krooni. Nõutav on kõrghaljastus, lagedale põllule rajatud elamukrundid ei pälvi tänasel päeval enam ostjate usaldust.

ERI Kinnisvara prognoosib aastases perspektiivis Tallinna lähiümbruse elamukruntidele stabiilset hinnatõusu kuni 10%. Enam puudutab hinnatõus seni vähemaktiivse, kuid kasvava nõudlusega kruntide turul Kiili, Rae, Saku ja valdades. Vähem seni üliaktiivse turuga Viimsi ja valda.

Piirkond
Kruntide hinnad, kr/m²
vald (Tallinna vahetus läheduses, nt. Tabasalu)
300-700
vald Tallinnast kaugemal asuvad piirkonnad (Liikva küla, Vahi küla jt.)
100-150
Viimsi vald (Haabneeme, Lubja, Leppneeme, Püünsi, Pringi, Kelvingi, Tammneeme jt.)
300-700
vald (Kangro, Lähtse külad jt.)
150-250
Rae vald (Peetri, Loopera jt.)
100-180
vald (Hüüru, Vatsla jt.)
100-180
Saku vald (Juuliku, Pähklimäe jt.)
120-220
Jõelähtme vald (Iru, Loo, Kaberneeme jt.)
150-400
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest