Eluasemelaenude intressimäära langusest võitsid 2012. aastal kõige enam Leedu laenusaajad

Kuna suurem osa kodulaenudest Balti riikides on antud eurodes ja ujuva intressimääraga, saavad laenuvõtjad Euribori langusest otsest kasu, kuid 2013. aastal laenukulud enam märkimisväärselt ei alane, selgub SEB koostatud Balti leibkondade majandusanalüüsist (Baltic Household Outlook).

Kuue kuu Euribor vähenes 2012. aastal 1,67 protsendilt 0,32 protsendi tasemele. Kui 2012. aasta jaanuaris oli Balti riikide võrdluses keskmine kodulaenu intressimäär kõige madalam Eestis-3,42 protsenti, siis 2013. aasta jaanuaris oli see madalaim Leedus – 2,5 protsenti. Eluasemelaenude intressimäär vähenes kõige tagasihoidlikumalt Lätis – 2012. aasta jooksul vaid 0,7 protsendipunkti. Leedus kahanes keskmine intressimäär 2012. aastal tervelt 1,2 protsendipunkti võrra. Eeldatavasti püsib Euribor ka 2013. aastal madalal tasemel, kuid edasine langus on vähetõenäoline.

„2013. aasta alguses on veel veidi ruumi eluasemelaenude intressimäärade vähenemiseks, kuna turuintressimäärade madal tase ei ole veel kõiki (ka pikemaks kui 6 kuuks fikseeritud intressiga) laenulepinguid mõjutanud, kuid 2012. aastaga võrreldes on muutused marginaalsed. Balti pered ei saa enam loota, et seoses Euribori langemisega ka laenukulud jätkuvalt vähenevad, nagu see oli harjumuspärane 2012. aastal,” ütles SEB Eesti eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 5 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Kinnisvara ABC