ERI Kinnisvara: Lasnamäe kinnisvaraturul nõutakse remonditud kortereid

Lasnamäe on Tallinna korteriturul küllaltki madalalt hinnatud piirkond. Selle põhjuseks on peamiselt piirkonna vähe arenenud infrastruktuur, ühetaolised paneelelamud, roheluse puudumine ning nendest asjaoludest tulenev negatiivne maine. Madalamalt hinnatud tähendab siinkohal teiste “mägedega” võrreldes madalamat hinda, kuid sellest tulenevalt suuremat turuaktiivsust Lasnamäe linnaosas.

Lasnamäe renoveerimata korterite on olenevalt üldseisukorrast, korteri siseviimistlusest ja paiknevusest linnaosas keskmiselt 5000-6500 kr/m². Renoveeritud korterite hinnad vastavalt 6500-7500 kr/m². Erandjuhtudel on hinnad olnud ka kõrgemad, kuid seda ainult väga eksklusiivsete objektide puhul. Sageli on väikeste (1- ja 2-toaliste) korterite ruutmeetri hinnad kallimad.

Viimastel kuudel on paneelelamute osas täheldatav nõudluse vähenemist ja hinnataseme alanemist. See on tingitud poleemikast Mustamäe vanematele (30-aastastele) tüüpelamutele väljastatavate laenude omafinantseeringu suurenemisest ja ajakirjandusest ilmunud artiklitest vanemate elamute ülehinnatuse teemadel. Samuti on pikenenud tüüpkorterite müügiperioodid.

Lasnamäe enimnõutavamad piirkonnad on kesklinna poolsemad (Katleri asum, Kalevipoja, Võru, Koorti, Majaka, Lasnamäe tänavad, Sikupilli asum, jt.) ja Pirita-Kose äärsed (Kihnu, Vormsi, Muhu tänavad) piirkonnad. Sealsete korterite on olnud kõrgemad – renoveerimata korterid vahemikus 6500-7500 kr/m² ja renoveeritud korterid vastavalt 7000-9000 kr/m². Selle piirkonna plussid on ennekõike kesklinna lähedus, uuemal ajal ehitatud korterelamud ja Katleri piirkonna puhul lisaks Pirita haljastus ning osadel elamutel merevaade.

Kesklinnast kaugemal asuvate piirkondade (Ümera, Raadiku, Sinimäe, Mahtra tänavad) vastu tuntakse huvi vähem ja sealsete korterite hinnaklass on madalam. Nõutavamad on heas seisukorras korterid, kapitaalremonti vajavate korterite vastu on nõudlus väiksem.

Korterite tüüpidest on hetkel turul nõutavaimad 1- ja 2-toalised korterid, 3-, 4- ja enamatoalised korterid on võrreldes 1- ja 2-toalistega vähem likviidsemad ja ühe ruutmeetri hinna kohta madalamas hinnaklassis.

ERI prognooside alusel suurenevad aastaga Lasnamäe keskmiselt 10%. “Tänu” tööjõu jätkuvale kallinemisele ja sellest tulenevale remonttööde kallinemisele muutuvad nõutumaks juba elamiskõlbulikud remonditud korterid.

Lasnamäe tüüpkorterite keskmised

Lasnamäe
Korteri keskmine
Märkused
Katleri, Pirita-Kose äärde jäävad alad, Läänemere tee, Vormsi, Kihnu, Muhu
1-toaline
250 000.-
Kõrgem tase, rohelus, Pirita-Kose lähedus, mõnelpool vaade merele, uusim
2-toaline
350 000.-
3-toaline
440 000.-
Kalevipoja tn, Paekaare tn., Laagna, Koorti tn, Loitsu, Vikerlase
1-toaline
250 000.-
Kesklinna (kanali) ja teeninduspunktide lähedal
2-toaline
350 000.-
3-toaline
440 000.-
Ümera, Sinimäe tn., Raadiku, Linnamäe, Kärberi
1-toaline
220 000.-
Vähenõutud, kaugel kesklinnast, rohelus puudub
2-toaline
320 000.-
3-toaline
400 000.-
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC