ERR: Kas Eesti tarbija käitub nagu põlevast majast pääsenu?

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompargi sõnul pole näha mootorit, mis võiks Eesti kinnisvaraturu käima tõmmata, ning seetõttu ei ole põhjust ka olulist hinnatõusu oodata.

Lähiajal pole ette näha ei märgatavat palgatõusu ega tööpuuduse kiiret vähenemist, samuti ei ole põhjust arvata, et eurole üleminek kuidagi hindu kergitama hakkab, tõdes Toompark täna kinnisvarafirmade liidu korraldatud konverentsil, vahendas ERR-i uudisteportaal.

Toompargi arvates on seetõttu kummaline, et konjunktuuriinstituudi tarbijate kindlustunde indikaator on jõudnud majandusbuumi aastatega võrreldes peaaegu samale tasemele: “Ma ei saa aru, kuidas saab see näitaja olla nii kõrgel, meil ei ole ju asjad siiski nii hästi,” märkis ta.

“Mulle meenutab see piltlikult olukorda, kus põlevast majast pääsenu tunneb kergendust, et jäi ellu, kuigi tema maja on just hävinud,” lisas Toompark ning ütles, et ei imestaks, kui kindlustunne lähiajal langema hakkaks.

Nii Toompark kui ka varahaldusfirma EfTEN Capital juht Viljar Arakas tõid esile Eesti erasektori suure laenukoormuse: “Eesti ja Läti on Ida-Euroopas kõige enam võlgu olevad riigid, ilma olulise majanduskasvuta ei julgeks ma pakkuda, et pangad oluliselt rohkem laenama hakkavad ja ma ei usu, et meil kõik kohe paremaks minema hakkab,” kinnitas Arakas.

Delfi Majandus artikkel ilmus Delfi.ee-s 13/10/2010.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

6 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?