Harku järve naabrusse kavandatakse ärihooneid ja korterelamuid

TallinnTallinna linnavalitsus algatas Paldiski mnt 108d ja 118a kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise, eesmärgiga luua võimalused alale kokku kuni üheksa 5 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega ärihoone ja korterelamu ehitamiseks.

Planeeritava maa-ala suurus on 2,64 ha. Planeeritav ala asub Haabersti linnaosas Pikaliiva asumis, Paldiski maantee ja Sõudebaasi tee nurgal. Paldiski mnt 118a ja Paldiski mnt 108d kinnistu on Haabersti Arendus OÜ. Planeeritav ala on hoonestamata võsastunud jäätmaa.

Planeeritava ala läheduses, teisel pool Paldiski maanteed on Väike- suurpaneelelamutest koosnev, põhiliselt 1970-datel aastatel rajatud elurajoon, kus paiknevad 5-, 9- ja 16-korruselised korterelamud. Planeeringualast loodes, teisel pool Sõudebaasi teed asuvad kuni 2-korruseliste pereelamutega ning 3- ja 4-korruseliste elamute, äri- ja tootmishoonetega, sealhulgas kaarhallidega hoonestatud äri-, tootmis- ja elamukrundid, mis ulatuvad kuni Harku järveni.

Alal puudub terviklik lahendus ja ühtne nägu, kuna piirkond on ehitatud eri aegade jooksul, sellest tulenevalt puudub ka hoonestuses ühtne arhitektuurne stiil ja kruntide struktuur.

Planeeritav kvartal ühendab omavahel tervikuks sellest põhja poole jääva olemasoleva Pikaliiva asumi ja lõunasse jääva Väike- piirkonna.

Detailplaneeringu eskiislahendus vastab Tallinna üldplaneeringule ja koostatavale Haabersti üldplaneeringule.

Detailplaneeringu eskiislahendusega on planeeringualale kavandatud hoonestus, mis sobib Paldiski maantee kui magistraaltee äärde ning tagab samas ka sujuva ülemineku 5-, 9- ja 11-korruseliste paneelelamutega hoonestatud Väike- elamupiirkonnast Pikaliiva struktuurplaaniga ette nähtud 4-korruselise hoonestusega elamualadele.

Arvestades käesoleva planeeringuala asukohta tiheda liiklusega Rannamõisa tee ja Paldiski maantee ning rekonstrueeritava Haabersti mitmetasandilise ristmiku lähedal, on planeeritav ala sobiv koht äri-korterelamupiirkonna rajamiseks. Kvartali terviklik tõstab piirkonna väärtust, aitab kaasa infrastruktuuri arengule ja tõstab kohaliku elanikkonna teenindamise taset.

Planeeringualale kavandatavate hoonete maksimaalne lubatud kõrgus maapinnast on kuni 19 meetrit. Hoonetesse on kavandatud kokku 580 korterit ning lisaks äripinnad. Juurdepääs planeeritavale alale on kavandatud Sõudebaasi tänavalt.

Detailplaneeringu eskiisi koostas ConArte OÜ.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

15 − = 11

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest