Hoovi.ee: Kuidas kasvatada oma üüriportfelli tootlust üüritulu ettemaksu abil

hoovi.pngJuba põgusa üüriäris tegutsemisega saavad enamikele kinnisvarainvestoritele selgeks üüriäri puudutavad teatud fundamentaalsed probleemid:

  • kinnisvara väljaüürimine on äri nagu iga teine, mitte passiivne investeering
  • üüriäri on väga kapitalimahukas ning ühe väljundühiku „tootmine“ on väga kallis
  • kinnisvara on suhteliselt vähelikviidne varaklass
  • üüriäri on madala sisenemisbarjääriga ja pigem väikese riskiga, kuid madala omakapitali tootlusega valdkond

Kuidas üüriäris tegutsevad ettevõtjad neid probleeme enda jaoks lahendavad? Suuremat passiivsust otsivad investorid saavad madalama tootluse hinnaga kasutada haldusfirma teenuseid. Kapitalimahukust saab vähendada väiksemaid ja odavamaid kortereid ostes ning võimalikult suure osa vajaminevast tööst ise ära teha. Likviidsust saab suurendada valides oma portfelli võimalikult likviidseid objekte. Tootluse tõstmine on kõige keerulisem, kuna see sõltub väga palju faktoritest, mis on üürileandja kontrolli alt väljas – ennekõike turu nõudlusest ja kapitali hinnast.

Kuidas aitab Hoovi üürileandjal neid probleeme lahendada ning ennekõike tõsta tootlust? Me pakume kinnisvaraomanikele võimalust võtta oma tulevane üüritulu ettemaksuna välja ehk siis müüa oma üürilepingute nõudeõigus meile edasi. Mitmed meie kliendid on kasutanud üüritulu ettemaksu, et viia läbi hädavajalikud ehitus- või remonditööd või isegi muutnud üüripinna planeeringut olukorras, kus omavahenditest ei piisa ning parandanud sellega tootlust. Remonti vajav ja tühjalt seisev üüriobjekt ei tähenda mitte ainult kulusid kommunaalarvete ja laenumaksete näol, vaid ka saamata jäänud tulu. Tuleb meeles pidada, et isegi amortiseerunud sisustusega pind, kus on üürnikud sees, tähendab üürileandjale kulu, kui antud pinna eest saaks tänapäevase sisu korral küsida suuremat üüri. Üürileandja „kulu“ väljendub sellisel juhul saamata jäänud tulus.

Teine levinud situatsioon, kus meie kliendid on kasutanud üüritulu ettemaksu tootluse suurendamiseks, on otseselt portfelli kasvatamine, ehk uute objektide ostmine. Üürileandja kontol omaosaluseks, remondiks ja sisustuse soetamiseks kogutav ja jõude istuv raha on samuti kulu, kui see ei teeni raha juurde või teenib madalama protsendiga, kui üürikinnisvarasse paigutatuna. Üüritulu ettemaksust saadava kapitali kulu ei saa küll kõrgema riski ja oluliselt nõrgema tagatise tõttu võrrelda hüpoteeklaenu intressiga, kuid õige planeerimise korral on võimalik selle abil omakapitali tootlust kasvatada.

Finantsteadlikumad kliendid on üüritulu ettemaksu kasutanud ootamatult turule ilmunud hea hinnaga objekti soetamiseks, remontimiseks ja sisustamiseks ning hiljem odavamat kinnisvaraga tagatud laenu kasutades refinantseerinud ehk Hoovi käest oma üürilepingud „tagasi ostnud“. Heast ostuvõimalusest haaramine võib osutuda eriti relevantseks praeguse majanduslanguse tingimustes, kus kinnisvara hinnad langevad, kuid pangad on laenukraane oluliselt kinni keeranud. Meie kliendid saavad igal ajal meile üüri ettemaksu tagastada ning üürilepingu lõpetada kui avaneb veel soodsam finantseerimisvõimalus.


Joonis 1. Hoovi üüritulu ettemaksu teenus. Hoovi tuleb üürileandja ja üürniku vahele, maksab omanikule üüri ettemaksuna ning hakkab igakuiseid laekumisi koguma seniselt üürnikult.

Hoovi on uus ja värske Eesti kapitalil põhinev finantsettevõte, mis pakub kinnisvaraomanikele üürilepingud rahaks teenust. Vaata lähemalt www.hoovi.ee. Lisainfo saamiseks kirjuta meile support@hoovi.ee.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

02.04.2024 Korteriühistu juhtimise ABC