Invego muudab Kalamaja tuiksoonel asuva ajaloolise hoone 51 miljoni eest Eesti kaasaegseimaks ärikvartaliks

InvegoKinnisvaraarendaja Invego sõlmis ehitusettevõttega NOBE 51 miljoni euro suuruse lepingu Volta ja Kopli tänava nurgal asuva kunagise Franz Krulli masinatehase alal 36 000 m2 suuruse ärikvartali teise etapi välja arendamiseks.

Kopli ja Volta tänava nurgal paikneva ärikvartali tarbeks renoveeriti 2021. aastal esimeses etapis endine Tallinna Masinatehase administratiivhoone, kuhu rajati kokku 6000 m2 kontori- ja äripindu. “Nüüd on kätte jõudnud õige aeg anda uus elu kogu piirkonna tõelisele pärlile ja koos NOBEga teeme seda väga ägedalt,” lubas Invego juht Kristjan-Thor Vähi lisades, et arendusprojekti lõplik valmimine on kavandatud 2025. aasta algusesse.

NOBEga sõlmitud lepingu kohaselt renoveeritakse üle-eelmise sajandi lõpus ehitatud paekivist Krulli masinatööstuse tootmishoone kogumahuga ligikaudu 30 000 m2, rajatakse mitusada maa-alust parkimiskohta nii autodele kui jalgratastele ning kvartalit läbiv jalutustänav. Terviklahenduse osaks on ka hooneid ümbritsev ühtne maastikukujunduse kontseptsioon koos tsentraalse pargialaga.

“Oleme läbi ühiste edukate arenduste koos kasvanud ning sellest saab mõlema ettevõtte ajaloos seni mahukaim projekt. Invego tahab arendajana alati olla paar sammu ajast eest ja nende ambitsioonikas stiil sobib meile,” kommenteeris NOBE juhatuse liige ja ehitusdirektor Priit Nigols.

“Uue ärikvartali lähiümbruses on arenduses mitu mahukat elamupiirkonda, mistõttu on olemas ka selge nõudlus büroopindade järele,” kinnitas Vähi, kelle sõnul annab uue ärikvartali keskne asukoht Noblessneri, Krulli kvartali ja Telliskivi loomelinnaku vahel hoogu juurde kogu piirkonna terviklikule väljaarendamisele.

Volta ja Kopli tänava nurgal arendatava ärikvartali teise etapi arhitektuurse lahenduse autoriks on tipparhitekt Martin Aunin.

Invego on Eesti juhtivaid kinnisvaraarendusega tegelevaid ettevõtteid, mis on Tallinnas ja selle lähiümbruses viimastel aastatel rajanud kokku üle 1100 kodu ning 20 000 m2 äripindasid. Invego mahukamateks arendusteks on hiljuti valminud Tiskreoja ja Tabasalu Kodu ning täna töös olevad Luccaranna ja Uus-Järveküla elurajoon.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus