Kapitel: Kapitel käivitas mereäärsete Kalasadama kinnistute arhitektuurivõistluse

KapitelKapitel kuulutas välja avatud arhitektuurivõistluse eesmärgiga leida parim arhitektuurne lahendus Tallinnas mere ääres asuvate Kalasadama tn 5, 5a, 7, 7a ja 7b kinnistute hoonestuse ning rannapromenaadi rajamiseks. Kapitel soovib alale rajada avaliku linnaruumi erinevate teenustega, sh vabaõhu-ujulate kompleks, restoran, jahisadam ja turg. Võistlusala pindala on 7500 m² ning tööde esitamise tähtaeg 15. veebruar 2024.

„Kalasadama piirkond on ümber kujunemas inimkeskseks linnaruumiks. Linn tegeleb tõsiselt Linnahalli ümbritseva mereala uue visiooniga ehk Merevisooniga, millega seoses tõstetakse ümber Kalasadama tänav. Nii tekib mere äärde rohkem ruumi kergliiklejatele ja haljastusele ning autoliiklus viiakse merest eemale. Tänu uuele trammiliinile paraneb ka ligipääs ühistranspordiga,“ ütles Kapiteli arendusdirektor Martin Rebane.

„Kalasadama 5 ja 7 kinnistute arendamisega saame eraettevõttena anda oma panuse avaliku linnaruumi arengusse – anname mereäärse promenaadi linna kasutusse, mis tähendab, et uus mereäärne ala jääb kõigile ööpäevaringselt ligipääsetavaks. Linnahalli piirkonna ühendamiseks Kalaranna tänava kaudu Noblessneri ja edasise mereäärse alaga rajame uue 200-meetrise valgustatud, haljastatud ning mööbliga varustatud rannapromenaadi. Koos promenaadi ehitusega plaanime rekonstrueerida Kalasadama kai ja korrastada selle ümbruse. Hoonesse kavandame erinevaid linnaelanikele ja turistidele mõeldud teenuseid nagu vabaõhu-ujulate kompleks, restoran, kohvik, turg ning sadamasse tulevate laevade-paatide teenindamise funktsioonid. Praegu peame läbirääkimisi operaatorite leidmiseks,“ lisas Martin Rebane.

Arhitektuurivõistluse tingimused on kooskõlastatud Eesti Arhitektide Liidu ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga. Võistluse žüriisse kuulub viis liiget, sealhulgas arendaja ja linna esindajad ning arhitektid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika