Kapitel: Kapitel on rohesertifitseerinud enamiku oma portfellist

KapitelKaks Kapiteli projekti, Sõpruse Ärimaja ja Panorama kaubanduskeskus said BREEAM In-Use sertifikaadi. Sõpruse Ärimaja on Eesti üks väheseid büroohooneid, millel on sertifikaat nii hoone kui selle juhtimise kohta. Ettevõte on nüüdseks rohesertifitseerinud enamiku oma portfellist ning arendab kõik uued projektid samuti BREEAM sertifikaadile vastavalt.

„Jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on olulised nii meile projektide arendaja ja omanikuna kui meie üürnikele. Töötame järjepidevalt energiaefektiivsuse, töö- ja ärikeskkonna parandamise ning üürnikele täiendavate teenuste pakkumise nimel,“ kommenteeris Kapiteli juhatuse esimees Taavi Ojala.

Kapiteli portfelli kuuluval Sõpruse Ärimajal on varasemast BREEAM In-Use sertifikaat hoone kohta (Part 1 – Asset Performance) ning veebruaris väljastati sertifikaat ka hoone juhtimise kohta (Part 2 – Management Performance), mõlemad tasemel Very Good. BREEAM In-User sertifikaat tasemel Very Good on ka I.P.Pavlova 5 büroohoonel Prahas. Vilniuses asuval Narbuto 5 büroohoonel on BREEAM In-Design sertifikaat tasemel Very Good, mis kinnitab rohesertifikaadile vastavat hoone projekteerimist ja ehitust. Tallinnas asuva Delta Plaza sertifitseerimisprotsessi alustab Kapitel tänavu. Ettevõtte portfelli kuuluvast kahest logistikakeskusest üks, Rukki tee 5 sai sertifikaadi 2021. aasta lõpus ning Rukki tee 1 hoone sertifitseerimisprotsess algab peagi.

Mõlemad ehituses olevad bürookompleksid, Arter kvartal Tallinnas ning Elemental Skanste Riias on projekteeritud vastavalt BREEAM New Construction rohesertifikaadi Excellent tasemele ning kõik uued tööstuskinnisvara hooned arendab Kapitel minimaalselt vastavalt BREEAM New Construction tasemele Very Good.

Kapiteli osalusega kaubanduskeskustest on Tallinnas asuval Viru Keskusel LEED sertifikaadi kõrgeim ehk Platinum tase olemasoleva ehitise keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku opereerimise (O&M) kategoorias. Vilniuses asuv Panorama keskus sai tänavu jaanuaris BREEAM In-Use sertifikaadi ning peale uuendusprojekti taotleb sertifikaati Excellent tasemel.

Kapitel (www.kapitel.ee) on Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid, mille portfellis on üle 244 000 m² üüritavat pinda. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P. Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte osalust Kapitel Logistics OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine