Kapitel sai Riia Skanste arendusprojekti esimese etapi ehitusloa

KapitelRiia linna ehitusamet väljastas Kapiteli (endine E.L.L. Kinnisvara) Läti tütarfirmale Skanste Biznesa Centrs bürookompleksi esimese ehitusetapi ehitusloa. Hoonet projekteerib Eesti Arhitektuuribüroo Pluss koostöös Läti partneriga SIA Birojs T22. Ehitustöödega on kavas alustada 2018. aasta kevadel ning bürookompleksi esimese etapi hooned valmivad 2019. aasta lõpuks.

„Riia Skanste projekti ehitusloa saamine on samm edasi me kontserni arenduse strateegia elluviimisel. Tegemist on me teiseks suurima arendusprojektiga Tallinna kesklinnas asuva Juhkentali kvartali kõrval, mille jaanuaris avalikustatud arhitektuurivõistluse võidutöö on pälvinud positiivset tagasisidet ja aktiivset huvi potentsiaalsete üürnike poolt,“ ütles Kapiteli arendusdirektor ja juhatuse liige Indrek Moorats.

„Oma arendusprojektides keskendume inimestele ja ettevõtetele jätkusuutlike, funktsionaalsete ja esteetiliste keskkondade loomisele. Tagame energiatõhususe, kvaliteetse sise- ja väliskeskkonna, A-klassi bürooruumid, paindlikkuse ja BREEAMi jätkusuutlikkuse standardi. BREEAMi rakendamisel saime väärtusliku kogemuse 2017. aasta novembris Vilniuse kesklinnas valminud Narbuto 5 büroohoone näol, mis on me esimene BREEAMi alusel projekteeritud ja ehitatud projekt.“

Skanste Biznesa Centrs bürookompleks hõlmab kokku viit büroohoonet, milles on väljaüüritavat büroopinda kokku 43 600 m2. Bürookompleksi parkimismajas ja maa-alustes parklates luuakse parkimiskohad ligikaudu 1600 sõidukile. Energiatõhusad ja jätkusuutlikud A-klassi büroohooned projekteeritakse BIM ehk ehitusinfo mudelprojekteerimise põhimõtetest lähtuvalt ning vastavalt BREEAM-i rahvusvahelisele standardile.

Skanste Biznesa Centrs arendusprojekti esimene etapp hõlmab kaht 11-korruselist büroohoonet, mis on omavahel ühendatud teise korruse tasapinnalt ning maa-aluste parkimiskorrustega. Büroohoone üüripind on 22 700 m2 ning kokku rajatakse maapealseid ja maa-aluseid parkimiskohti ligikaudu 600 autole. Hoone kummaski tornis hakkab asuma 700–800 töökohta ning külastajate arv ulatub 1000 inimeseni päevas.

Järgmiste etappide raames on plaanis rajada kolm büroohoonet üürile antava kogupinnaga 20 900 m² ning bürookompleksi keskele mitmekorruseline parkimismaja. Järgmiste arendusetappidega plaanitakse alustada 4–5 aasta jooksul, piisava nõudluse korral varem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

2 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!