Kinnisvara ostusoov sõnasta konkreetselt

Portaalide kaudu kinnisvarafirmadele saadetavad ostusoovid tuleb sõnastada piisavalt konkreetselt, et maakleril oleks võimalik mõista, millist vara klient otsib. Ostusoovi kinnisvarafirmadele edastades ei tohi loobuda ise aktiivsest pakkumiste sirvimisest.

Kinnisvaraportaalide kiire areng on loonud uusi võimalusi kinnisvarapakkumiste otsimiseks. Täiendava olulise funktsioonina võimaldavad Kinnisvaraweb ja kliendil saata ostusoove kõikidele portaaliga liitunud kinnisvarafirmadele.

Kõnealust funktsiooni kasutatakse aktiivselt. Paraku jäävad praktikas paljud ostusoovid liiga üldsõnaliseks. Ostusoovi pannakse näiteks sageli vaid ja soovitava korteri suurus.

Selle napi info põhjal on maakleril väga raske sobivaid pakkumisi teha, sest näiteks sama tubade arvuga kortereid võib samas linnaosas olla uusehitustes, renoveeritud majades ja vanemates majades. Kõik need korterid võivad olla erineva viimistlustasemega.

Praktika näitab, et liiga napi kirjeldusega ostusoovide peale maaklerid klientidega sageli ühendust ei võta. Selle põhjuseks ei ole mitte halb teenindustase, vaid asjaolu, et taolisi ostusoove tuleb kinnisvarafirmadesse ustest ja akendest kümnete kaupa päevas. peab siis seadma prioriteedid, et tegeleda soovidega, kus on suurem tõenäosus tehinguni jõuda.

Seetõttu tuleb ostusoovid sõnastada võimalikult konkreetselt. Kindlasti tuleb ostusoovi kirja panna hinnaklass, kui palju ollakse valmis otsitava eest maksma. Hinnaklass on tähtsaim parameeter, mis aitab maakleril kiiresti mõista, millised võimalikud kinnisvaraobjektid üldse kõne alla tulevad.

Muu olulise informatsioonina tuleb kirja panna kinnisvara suurus (tubade arv, krundi suurus), , eelistused korruse, tüübi ja/või vanuse osas. Ära ei tohi unustada kontaktandmeid, hea kui on lisada elektronposti aadress.

Asja teine külg on see, et kui maaklerilt tellitakse agenditeenust, kus tuleb välja otsida sobivad , siis tahab olla kindel, et ta saab selle töö eest tasustatud. Portaali kaudu kümnetele firmadele laiali saadetud meil töö tasustamist ei garanteeri.

Ostusoovide näol on pigem tegemist informatiivse teadaandega maakleritele, et kliendil on soov kinnisvara osta. Ainult ostusoovi laialisaatmisele ei tasu lootma jääda. Soovitav on aktiivselt tutvuda pakkumistega kinnisvaraportaalides ja maaklerfirmade kodulehekülgedel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC