Kinnisvaramulli indeks: Kinnisvara väärtus jätkab vaikset tõusu

Seven Real Estate Advisors koostatav Kinnisvaramulli indeks võrdleb kinnivara tänast väärtust buumi tipuga 2007. aastal. Indeks jätkas veebruaris tõusu ning pürgis 54,8 punktile, mis on aastatagusest napid 0,2% kõrgemal.

„Kuine hinnatõus 1% ei ole küll suur, kuid tundub olevat jätkusuutlik. Paistab, et turg on lisaks elamispindade sektorile jalgu alla saamas teisteski niššides,“ kommenteeris indeksi muutust Seven Real Estate Advisors’i partner Urmas Laur.

Indeksis koosseisus olulist osa omav korterite komponent jäi sel kuul pea muutumatuks. Hoonestatud maa tehinguhindadest mõjutas indeksit tõususuunas elamutega tehtud tehingute kallinemine. Tehingud hoonestamata maaga mõjutasid indeksi liikumist pigem negatiivses suunas.

Indeksi vaikse positiivse liikumise kõrval on langust näidanud kinnisvaratehingute arv. 2011. a. veebruaris tehti maa-ameti andmetel Eestis kokku 2600 kinnisvaratehingut, mis on aastatagusest 8% vähem. Eelnevatel kuudel on tehingute arv siiski valdavalt kasvu näidanud.

Kinnisvaramulli indeks on Seven Real Estate Advisors’i arvutatav laiapõhjaline indeks, mis näitab Eesti kinnisvara väärtuse muutust. Indeks arvutatakse igakuiselt maa-ameti ja portaali KV.EE andmete põhjal, kus aluseks võetakse andmed nii elamispindade, äripindade kui maa kohta. Indeksi väärtus oli 100 punkti tasemel veebruaris 2007, mil kinnisvara väärtus oli kõrgeimal tasemel.
Kinnisvaramulli indeks 2011-03-11 indeks ja tehingud indeksina

Lisainfo

Urmas Laur
Seven Real Estate Advisors
+372 501 9393
urmas.laur@7re.eu
www.7re.eu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

4 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.09.2021 Kinnisvara hindamise ABC