Kinnisvaramulli indeks jätkab langust

Seven Real Estate Advisors turule toodud Kinnisvaramulliindeks, mis võrdleb kinnivara tänast väärtust buumi tipuga 2007. aastal, on jätkuvalt languses. Oktoobrikuine Kinnisvaramulli indeksi väärtus on 49,8 punkti.
Kinnisvaramulli indeks 2010-11-15
„Kinnisvaramulli indeksi langus on põhjustatud peaasjalikult elamute ja tootmismaa hinnatasemete langusest,“ kommenteeris indeksi liikumist Seven Real Estate Advisors’i partner Urmas Laur. „Kinnisvaraturu kohta võib kuulda järjest enam positiivseid sõnumeid, kuid need puudutavad enamjagu elamispindade turgu. Muudes kinnisvarasektorites taolist selget stabiliseerumist aset leidnud veel ei ole.“

Kinnisvaramulli indeks on aastatagusest 7,8 protsenti kukkunud. Langus võrreldes eelmise kuuga on 1,1%. Indeksit on languse suunas mõjutanud eelkõige elamute ja tootmismaa sektor, kus hinnalangus on tingitud nii tehingute arvu olulisest langusest, kui vara liigi volatiilsusest. Positiivsemad on viimased arengud ennekõike korteriturul.

Kinnisvaramulli indeks on Seven Real Estate Advisors’i arvutatav laiapõhjaline indeks, mis näitab Eesti kinnisvara väärtuse muutust. Indeks arvutatakse igakuiselt maa-ameti ja portaali KV.EE andmete põhjal, kus aluseks võetakse andmed nii elamispindade, äripindade kui maa kohta. Indeksi väärtus oli 100 punkti tasemel veebruaris 2007, mil kinnisvara väärtus oli kõrgeimal tasemel.

Lisainfo

Urmas Laur
Seven Real Estate Advisors
+372 501 9393
urmas.laur@7re.eu
www.7re.eu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

13 − 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC