Kinnisvaramull: Kinnisvaramulli indeks kombib põhja (1)

Seven Real Estate Advisors turule toodud Kinnisvaramulliindeks, mis võrdleb kinnivara tänast väärtust buumi tipuga 2007. aastal, kombib põhja ja on eelmise kuu madalaimalt tasemelt tõusnud nüüdseks 51,4 punktile.
Kinnisvaramulli indeks 2010-12-13
„Tegureid, mis Kinnisvaramulli indeksi väärtust novembris tõstsid oli mitmeid – näitkes tehingud hoonestatud elamu-, äri- ja tootmismaaga toimusid kõrgemalt hinnatasemelt kui kuu varem,“ kommenteeris indeksi dünaamikat Seven Real Estate Advisors’i partner Urmas Laur. „Tehingud hoonestamata ärimaadega saab välja tuua kui Kinnisvaramulli indeksi ainsa teguri, mis oli negatiivne. Ülejäänud sektorites toimus kinnisvara väärtuses vähemalt minimaalne kasv. Jätkusuutlikku tõusulepöördumist ootame Kinnisvaramulli indeksilt 2011. aasta esimeses pooles.“

Kinnisvaramulli indeks tõusis novembris võrreldes oktoobriga 3,1%. Aasta baasil on indeks siiski languses – mullusest tasemest on indeks täna 4,1% madalamal. Suuremat tõusu on novembris näidanud nii hoonestatud kui hoonestamata tootmismaad. Indeksi käekäiku oluliselt mõjutavad korteriomanditehingud püsisid seekord eelmise kuuga suhteliselt samas suurusjärgus.

Kinnisvaramulli indeks on Seven Real Estate Advisors’i arvutatav laiapõhjaline indeks, mis näitab Eesti kinnisvara väärtuse muutust. Indeks arvutatakse igakuiselt maa-ameti ja portaali KV.EE andmete põhjal, kus aluseks võetakse andmed nii elamispindade, äripindade kui maa kohta. Indeksi väärtus oli 100 punkti tasemel veebruaris 2007, mil kinnisvara väärtus oli kõrgeimal tasemel.

Lisainfo

Urmas Laur
Seven Real Estate Advisors
+372 501 9393
urmas.laur@7re.eu
www.7re.eu

One comment on “Kinnisvaramull: Kinnisvaramulli indeks kombib põhja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

6 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC