Kinnisvaraturg ootab finantskriisi lahenemist

Tallinna oli oktoobris äraootaval seisukohal – keskmine korteri ruutmeetri langes septembriga võrreldes kolm ja tehingute arv pool protsenti, analüüsib üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner -ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on suve lõpus toimunud hinnatõus ja tehinguaktiivsus püsima jäänud ning ostjad on äraootaval seisukohal – kuidas avatakse kreeka pähkel ja mis saab maailma majandusest üldiselt. “Teisest küljest annavad pangad praegu palju laenuraha peale ja hoiavad seeläbi turgu aktiivsena,” ütles Vahter ja lisas, et värskelt alanes ka kuue kuu Euribor, mis teeb laenuraha veel odavamaks.

Oktoobris tehti Tallinnas kinnisvaraga 808 ostu-müügitehingut kogumaksumusega 59 miljonit eurot. Mullu sama ajaga võrreldes tehti tänavu 21 protsenti enam tehinguid neljandiku võrra suurema kogumaksumuse eest.

Tallinna korteritehingute arv tõusis septembriga võrreldes kolm protsenti 541-ni, kuid keskmine ruutmeetri langes kolm protsenti 1082-le eurole. Võrreldes oktoobriga 2010 oli keskmine pinnaühiku maksumus tänavu üheksa protsenti kõrgem.

Kalleim korter müüdi Tallinnas oktoobris hinnaga 668 000 ja odavaim 834 euro eest.

Eluhoonetega hoonestatud kinnistuid müüdi Tallinnas oktoobris 29, mis on 9 võrra vähem kui eelmisel kuul. Kalleim võõrandati 710 000 ja odavaim 1567 euro eest.

Oktoobris müüdid 12 hoonestamata elamumaa kinnistut, mis on kahe võrra septembrist enam. Kalleim krunt müüdi 158 000 ja odavaim 42 500 euroga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal