Kinnisvaraturul löövad laineid uued teenused

Illustratsioon

Vähenev kinnisvaramüük ning tasapisi langevad elamispindade on sundinud kinnisvaraarendajaid ja -müüjaid välja töötama uusi ja huvitavaid teenuseid. Uute teenuste skaala on lai varieerudes müügieelsest kodukujundamisest ostmiseni kiirmüügi korras.

Järelmaks asendab pangalaenu

Vast üks lihtsamaid uusi teenuseid on eluaseme ostul järelmaksu pakkumine. Sellisel juhul muutub müüja panga asemel ostu finantseerijaks. Sageli pakutakse sellist teenust klientidele, kel pangast laenu taotlemine on raskendatud. Teine võimalus on pakkuda finantseerimise teenust pankadest soodsamatel tingimustel.

Ostuoptsioon annab võimaluse kodu enne ostmist proovida

Ostuoptsioon on õigus osta kodu välja fikseeritud hinnaga kokkulepitud ajaperioodi järel. Soovi korral võib ka väljaostmisest loobuda. Ostuvõimalusest loobumise järel tagastatakse osa optsioonilepingu sõlmimisel tehtud sissemaksust. Optsioon annab võimaluse elamispinna ostust vajadusel madala kuluga loobuda.

Kiirmüük võimaldab raha kohe kätte saada

Illustratsioon

Kui eelnevad teenused olid suunatud ostjale, siis vaeslapse ossa ei ole uute teenuste osas jäänud ka kinnisvaramüüjad. Üks huvitavamaid uusi teenuseid on teenus, mille raames ostetakse kinnisvara müüjalt loetud päevade jooksul.

Ilmselgelt tuleb garanteeritud ning kiire tehingu puhul müüjal millestki loobuda. Nii pakutakse kiire tehingu korraldamisel vara omanikule kuni 85 protsenti vara turuväärtusest. Tegemist on positiivse ja vajaliku teenusega neile inimestele, kel on vaja kiiresti vara müüa – seda näiteks kas seoses kolimisega, raskustega laenumaksete tasumisel või sooviga mitte oodata mitmeid kuid teadmatuses, kas maakler suudab ostja leida või mitte.

Kiire müügi korraldamine võib osutuda vägagi kasulikuks teenuseks ka ettevõtetele, kes buumi najal on alustanud kinnisvaraarendusega, kuid langeval turul soovivad sellest ärist kiiresti väljuda. Võis siis inimestele, kes investeerisid odavat laenuraha kinnisvarasse, millest tõusnud intressimäärade tõttu on mõistlik vabaneda.

Kinnisvaraportaalide funktsionaalsus laieneb

Illustratsioon

Täiendav võimalus kinnisvaramüüjatel on kinnisvaraportaalidesse ilmunud võimalus müügikuulutuse esiletõstmiseks. Esiletõstetud kuulutuse eest tuleb küll tasuda täiendavat hinda, kuid võib eeldada, et selline kuulutus saab suurema tähelepanu osaliseks. Suurem tähelepanu konkreetsele kuulutusele jälle annab suurema võimaluse müügitehingu õnnestumiseks.

Ilus kodu müüb paremini

Taas müüjatele suunatus on müügieelne kodukujundus. On ilmselge, et puhas ja esteetilise väljanägemisega elamispind loob ostjale parema mulje. Mitme pakkumise kaalumisel on eelis parema mulje jätnud kodul.

Raskused sunnivad pingutama

Illustratsioon

Kinnisvaraturul ei ole parimad ajad. See sunnib kinnisvaraettevõtteid välja töötama uuendusi, mida järele veel mõni aasta tagasi tarvidust ei olnud. Uued teenused avardavad turuosaliste võimalusi ning loovad eelduse teenuste ning teeninduse kvaliteedi tõstmiseks. Uued teenused seisnevad peamiselt erinevates finantseerimisskeemides, aga ka abis müügi edendamisel. Ühe uuema ja põnevaima teenusena on turul kiirmüügi võimaluse inimestele, kel müügiga on tõeliselt kiire.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest