Kinnisvaraturul tõusevad esile uued teenused

Kinnisvaraturg on normaliseerumas. Aktiivne turg jätkab soodsate laenutingimuste ja majanduskasvu najal stabiilses tõusujoones. Hinnatõus on samuti normaliseerumas, st. meeletud hinnahüpped hakkavad kaduma. Kui, siis võib suuremaid hinnatõuse kohata veel üksikutes kinnisvarasektorites. Turu “rahunemine” tekitab nõudluse kinnisvara-alaste konsultatsioonide järele.

Kinnisvaraturu stabiliseerumine tähendab, et üha keerulisem on kinnisvaraturul kasumit teenida. Õnneotsijad peavad suunduma uutele turgudele, kus kiire areng on alles ees. Kinnisvara-alale edasi tegutsema jäävad firmad peavad iga projekti nimel endisest enam ja põhjalikumalt töötama.

See tähendab alates projekti algatamise esimestest sammudest väga konkreetse visiooni omamist, mida ja kellele arendama hakatakse. Siin tuleb omavahel kombineerida kinnisvaraarenduse erinevad aspektid – asukohavalik, ehitus, turundus, müük.

Huupi lahmimine viib arendusprojekti väga tõenäoliselt kahjumisse. Üha enam tuleb lisaks ühe ettevõtte sees olevale oskusteabele kombineerida erinevate partnerfirmade tugevaid külgi. Nagu iga äritegevuse juures, nii ka kinnisvaraarenduses määrab projekti edukuse keti viimane aste ehk müügitöö.

Kliendikeskne lähenemine nõuab juba projekti algatades kliendi vaatenurga mängu toomist. Siin on piiramatul hulgal ressursse vahendustegevusele keskendunud kinnisvarafirmadel, kes nö. jaeklientidega igapäevaselt suhtlevad. Päevast päeva vahendustegevusega haaratud maaklerid oskavad hästi öelda, mis müüb hästi ja mis müüb väga hästi. Samuti on maakleritel hea ülevaade erinevate juba turul olevate konkureerivate objektide müügiedukusest.

Eestis on palju kinnisvaraarendajaid, kel endal laiem müügistruktuur puudub. Nii puudub ka kõikne teave turul erinevates sektorites valitseva nõudluse ja pakkumise kohta. Ainult ajaleheveergudelt ja kinnisvaravahendajate koostatavatest ülevaadetest kogu infot ei leia.

Kinnisvara-alaste konsultatsioonide juures võib tõmmata paralleeli kunagise maaklerteenuse kasutamisega. Eesti kinnisvaraturu algusaastatel nähti maakleris eeskätt tülitegijat, kellest üritati kõikvõimalike meetodeid kasutades kõrvale hoiduda. Täna on valdav enamus äriotstarbelist kinnisvara väljaüürijatest või müüjatest maaklerite pakutava lisaväärtuse enda jaoks avastanud. Elamispindade turg on jõudsalt samas suunas rühkimas. Paari aasta pärast võime tõdeda, et iga olulisema kinnisvara arendusobjekti juures on kaasatud ühte või mitut turu arengusuundumustes kohta visiooni omavat kinnisvara-alaste konsultatsioonide pakkujat.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Korteriühistu põhikirja ja kodukorra koostamine