Kohtla-Järve elamispindade turg on pealinnast maas

Kohtla-Järve kinnisvaraturul tehti maa-ameti andmetel käesoleva 2010. a. II kvartalis 214 kinnisvaratehingut koguväärtusega 18 miljonit krooni. Aastaga vähenes tehingute arv napid 2,4%. Tehingute ehk Kohtla-Järve kinnisvaraturul ringlev rahasumma vähenes aastaga aga 14%.

Kinnisvaratehingutest 113 olid tehingud korteriomanditega, mida on 16 võrra ehk 12% aastatagusest vähem. Korteriomanditehingute käive vähenes koguni kolmandiku võrra jõudes 7,4 miljoni kroonini.

Nii on Kohtla-Järve keskmise korteriomanditehingu kahanenud 66 000 kroonile. Veel 2007. a. oli see üle kolme korra kõrgemal tasemel ületades 200 000 krooni piiri.

Nii nagu on tipust kolm korda langenud korteriomanditehingute keskmine on langenud ka korteriomanditehingute keskmine hind. 2010. a. II kvartali keskmine korteriomanditehingu ruutmeetrihind oli 1 422 krooni, mis on aastatagusest 10% võrra allpool.

Kohtla-Järve korteriomanditehingute keskmine ruutmeetrihind on nüüdseks 2,5 aastat järjest langenud. Tänase seisuga on tehingute keskmine jõudnud samale tasemele, kus see oli 2005. a. lõpus ehk ligi viis aastat tagasi.

Analoogselt korteriomanditehingute hindadele käituvad ka korterite pakkumishinnad. Juulikuine Kohtla-Järve korteri ruutmeetri on portaali andmetel 3 151 krooni. Tähelepanu väärib, et korteripakkumiste arv on portaali KV.EE andmetel hakanud Kohtla-Järvel tõusma. Juulikuise seisuga oli korteripakkumisi Kohtla-Järvel 395, mis on eelmisest aastast 20% võrra enam.

Eeldades, et Eesti ääremaade järgib pealinna mõningase viivitusega, siis võiks lähima aasta perspektiivis oodata täna veel selgelt languses oleva Kohtla-Järve elamispindade turult esmalt tehingute arvu languse pöördumist tõusuks. Alles sellele võiks järgneda peatumine hinnalanguses.

Kohtla-Järve korteripakkumiste arv ja keskmine pakkumishind ning keskmine tehinguhind

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine