KredEx avab korterelamute rekonstrueerimistoetuste taotluste vastuvõtu

KredEx avab neljapäeval, 20. jaanuaril korterelamute rekonstrueerimistoetuste taotluste vastuvõtu. Toetusi saavad taotleda korteri- või hooneühistud ja korteriomanike ühisused, kes haldavad enne 1990. aastat (kaasa arvatud) ehitatud korterelamut. 2005. aastaks on riigieelarvest eraldatud KredExile rekonstrueerimistööde toetuste väljamaksmiseks 16,5 miljonit, tehnilise ülevaatuse rahastamiseks 1,5 miljonit ning korteriühistute juhtide ja ühisuste eestvedajate koolitus- ja teavitamisprogrammideks 1,3 miljonit krooni.

Korterelamute rekonstrueerimistoetus katab kuni 10% rekonstrueerimistööde maksumusest. Toetust saab taotleda kortermajade piirde- ja kandekonstruktsioonide (nt katuse- ja fassaadikatte, paneelivuukide), gaasipaigaldiste ja elektrisüsteemide rekonstrueerimiseks-renoveerimiseks. Ka elamuühistud, kes ei ole end veel hoone- või korteriühistuks ümber registreerinud, võivad toetust taotleda.

Alates 2003. aastast on KredEx toetanud üle 600 kortermaja rekonstrueerimistöid 28,4 miljoni krooniga. Toetusi on siiani kõige rohkem kasutatud katuse ja fassaadi rekonstrueerimiseks ja remondiks, piirkonniti on kõige aktiivsemad olnud Harjumaa ja Ida-Virumaa korterelamute omanikud ning haldajad.

Jätkuvalt väljastame toetusi ka hoone ehitusekspertiisi, energiaauditi ja ehitusprojekti kulude katteks (ühisnimetus tehniline ülevaatus). Maksimaalne toetus 50 protsendilise toetusmäära korral on 6000 krooni korterelamu kohta. Seni on toetust saanud ligi 1 200 kortermaja 2,6 miljoni krooni ulatuses.

Uuendatud taotlusvormid ja tingimused asuvad KredExi veebilehel: http://www.kredex.ee/

Lisainfot toetuste tingimuste kohta saab küsida tel. 6 819 979.

KredEx on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi loodud sihtasutus, mille üheks funktsiooniks on riiklikust elamumumajanduse arengukavast tulenevalt võimaluste loomine elamistingimuste parandamiseks Eestis. Lisaks toetustele pakub KredEx kortermajade korda tegemise eesmärgil ka laenukäendust, mida saavad kasutada nii ühistud kui ka korteriomanike ühisused.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

02.04.2024 Korteriühistu juhtimise ABC