Kuuülevaade: augustis kasvas kinnisvaratehingute maht poole võrra

Augustis kasvas Tallinnas kinnisvaraga tehtud ostu-müügitehingute arv võrreldes juuliga 20 ja koguväärtus 50 protsenti, analüüsib 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

Ettevõtte teatel tehti Tallinnas augustis 819 ostu-müügitehingut kogumaksumusega 85,5 miljonit eurot. Võrreldes 2010. aasta augustiga oli tänavu tehinguid enam 28 ja kogumaksumus kõrgem 122 protsenti.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on paljud inimesed koduostu seni pikalt edasi lükanud. “Pangad on buumiajaga võrreldes kõrgema riskitasemega objektide finantseerimisel konservatiivsed, kuid üldiselt mõistliku sissetuleku ja ostusoovi puhul on kodulaenu saamine üpris realistlik,” ütles Vahter ja lisas, et spekulatsioonid maailmamajanduse suundade osas Eesti kinnisvaraturgu märgatavalt mõjutanud pole.

Augustis tehti Tallinnas korteritega 541 tehingut, mis on 29 protsenti enam juulis. Korteritehingute kogumaksumus kasvas 26 protsenti 37 miljoni euroni. Võrreldes 2010. aasta augustiga tõusis korteritehingute arv Tallinnas 22 ning kogumaksumus 67 protsenti.

Tallinna korterite pinnaühiku maksumus tõusis augustis 1 052 euroni ruutmeetri kohta. Kalleim korter müüdi augustis 310 000 ja odavaim 1 600 euro eest.

Augustis võõrandati Tallinnas 32 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on kaheksa võrra vähem kui juulis. Kalleim elamu leidis ostja 355 000 ja odavaim 3300 euro eest.

Juulis müüdi Tallinnas kaksteist elamukrunti, mis on viie võrra rohkem kui juulis. Kalleim krunt võõrandati ligi 570 000 ja odavaim 7000 euro eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

5 + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!