KV.EE: KV.EE indeks näitab elamispindade hinnatõusu

Elamispindade pakkumishindu portaalis KV.EE kajastav KV.EE indeks näitab kõikide negatiivsete sõnumite kiuste tõusu. KV.EE indeks on kerkinud 84,2 punktile ehk aastatagusest 8% kõrgemale. Viimase poole aastaga on hinnaindeks kerkinud 6,1%.

Olukorras, kus maailmamajanduses on probleeme, mis ähvardavad kaasa tuua majandusseisaku, on prognoositud kriise ja krahhe. Kui need ennustused tõeks osutuvad, ei jätaks see kinnisvaraturgugi mõjutamata.

Eesti elamispindade turg ei lase end hirmu- ja õudusjuttudest segada ja jätkab optimismilainel, mida KV.EE indeks väga hästi peegeldab. Näitab ju KV.EE indeks kinnisvaramüüjate ootusi ehk müüjate nägemust võimalikust müügihinnast.

Elamispindade keskmise pakkumishinna tõusu on juba pikki aastaid toetanud madal intressimäär. Odav laen on toetanud mõtet paigutada vaba raha kriiside ja krahhide eest näiliselt turvalisse kinnisvarasse.

Viimaste kuude jooksul on hinnatõusule tuge pakkunud pakkumise vähenemine. KV.EE pakkumiste indeks on langenud 94,5 punktile. See tähendab, et täna pakutakse portaalis KV.EE müügiks 7% vähem elamispindu kui veel pool aastat tagasi.

Pakkumiste vähenemise taga on mõningad pidurid, mida vähenev finantseerimine on seadnud uute korterite arendamisele. Rohkem on aga pakkumiste arvu muutusi mõjutanud aktiivne elamispindade turg, kus õige hinna korral tehinguni jõudmine ei ole olnud liiga keeruline.

Lähikvartaleid vaadates võib prognoosida, et KV.EE indeks jätkab tagasihoidlikku tõusu. Selle põhjuseks eelkõige vähene pakkumine. Indeksi tehnilist kasvu toetab samuti asjaolu, et uute korterite keskmised hinnad upitavad indeksi väärtust ilma, et see kinnisvara väärtuse või kinnisvaramüüjate ootuste muutust peegeldaks.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE-indeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

63 − = 54

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!