LAEV sai nurgakivi

LaevEile sai Rocca al Mare väravasse kerkiv elu- ja ärihoone LAEV. Merest inspireeritud majale panid nurgakivi Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, Raivo Kotov, vanem ning arendaja ja esindajad. Hoone nurgakivi jääb tähistama ühtlasi ka merekultuuri aastat, mille auks paigutatakse tulevikus hoone fuajee põrandasse ka vastav tahvel.

Kõigepealt toimunud arutelus rääkisid , Eesti Meremuuseumi direktori ja Tallinna linna peaarhitekt merest, merekultuuriaastast ning Tallinna mereäärsete piirkondade arengust. Eraldi käsitleti Rocca al Mare kui ühe Tallinna kiiremini areneva piirkonna visiooni lähima 5 aasta perspektiivis. Linna peaarhitekt Endrik Mänd ütles, et Tallinna olulisemad arendused on pealinna avamine merele, kesklinna tihendamine ning lokaalsed projektid, millest peaarhitekt tõi välja kolm olulisemat: , Järve Selveri ja Väike-Õismäe piirkonnad. LAEVa ongi märgilise tähendusega just Väike-Õismäe piirkonna arendamisel, ütles Mänd.

Uuenduslikule ja kaasaegsele hoonele kohaselt toodi silinder nurgakivisse asetamiseks trooniga. panekul osalesid Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson, hoone Raivo Kotov () Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, arendaja Triestate juhid Kalev Raidjõe ja ning Embach Ehituse esindajad.

LAEV on selgelt eristuva, merest inspireeritud arhitektuuriga elu- ja ärihoone, milles on maksimaalselt kasutatud kaasaegseid energiatõhususe- ja targa lahendusi. Näiteks võib tuua tavapärasest kõrgemad laed, suured puhtad klaaspinnad, avatava välisseinaga siseterrassid, katusele sõitvad liftid jpm, mida elu-ja ärihoonetes seni harva või siis täiesti esmakordselt kasutatud on. Elu- ja ärihoone LAEV asub Vabaõhumuuseumi tee 1, selles saab olema 29 korterit ning 17 äripinda. Hoone arhitektuurse lahenduse autoriks on ja arhitektuuribüroo KOKO. Maja valmimisajaks on planeeritud 2017. aasta jaanuar ning ehitajaks on OÜ, arendajaks on Triestate OÜ

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC