Lahe Kinnisvara: Maamaja müük – millised tegurid aitavad maamaja väärtust tõsta?

Lahe KinnisvaraMaamajade parim müügiperiood on kevadest sügiseni. Kui õunapuud õitsevad, muru roheline või vahtrad kollased, on otsus kergem sündima.

Maamaja müük

Maamajade parim müügiperiood on kevadest sügiseni. Põhjuseks asjaolu, et maamajade müügil on olulisel kohal emotsioon. Kuigi tänapäeva elu üldine tendents on urbaniseerumine, leiduvad maaelul siiski omad lisaväärtused, mille eest ollakse nõus rohkem maksma või mis saavad ostuotsusel määravaks. Neile seitsmele aspektile peaks rõhuma, et maamaja müük oleks edukas:

Maakivist korralikud või taastamisväärsed kõrvalhooned. Isegi osaliste maakivist seinte olemasolu mõjub hästi, sest sinna saab rajada grillinurga Põlispuud – massiivsed puud mõjuvad eriti palkmajade läheduses ostjatele hästi, sest tekitavad mõnusa ajaloohõngulise tunde. Lisaks suurtele puudele sealhulgas kõrghaljastus mõjub ostjatele hästi läbimõeldud ja võimalikult hooldusvaba haljastus. Juurdepääs kõvakattega teelt – enamik ei soovi oma autoga pidevalt pesulas käia või elada stabiilselt tolmus. Veekogu olemasolu kinnistul või läheduses. Väikeste lastega pered on hakanud eelistama veekogu lähedust, mitte veekogu oma kinnistul, sest laste turvalisus on kõige olulisem ja kinnistul asuva tiigi või järvega on seda keerulisem tagada. Privaatsus – naaber võiks olla küll, aga mitte kilomeetri raadiuses Suurem kinnistu – enamasti soovitakse maal oma väikest põllumajandust teha ja kahehektarilisel või suuremal kinnistul on see võimalik. Kasuks tuleb ka väikese metsatuka omamine, kust saab kütte- või saunapuid teha. Tehnovõrgud – kui sul on maal elektri peakaitsme suurus vähemalt 20A, siis tasub see kindlasti välja öelda. Sama lugu on ka kaevuga – isegi kui elamusse veesüsteemi veetud pole annab korraliku veega kaev lisaväärtuse. Lisaks väljatoodule, ei tasu unustada, et kinnistu peab kindlasti olema hooldatud ning muru või kõrgem hein niidetud ja elamus võimalikult vähe asju. Niimoodi jätab maja kõige parema mulje.

Igale maamajale leidub ostja, tuleb lihtsalt õigetele väärtustele rõhuda. Pea meeles, et need on inimestel erinevad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

10 + = 15

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!