Lasnamäele kavandatakse spordi- ja tervisekeskust

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel istungil Lasnamäele tervise-, kaubandus- ja spordikeskuse rajada võimaldava detailplaneeringu koostamise algatamise.

Linnamäe tee 3 kinnistule on plaanis rajada kuni 6-korruseline ärihoone – tervise-, kaubandus- ja spordikeskus. Planeeritava maa-ala suurus on 2,15 ha.

Planeeritav maa-ala paikneb Lasnamäe linnaosas Mustakivi asumis Linnamäe tee, Mustakivi tee ja perspektiivse Rahu tee vahelisel maa-alal. Tallinna linna omandis oleva, ärimaa sihtotstarbega, hoonestamata Linnamäe tee 3 kinnistu pindala on 15 399 m2. Tallinna Linnavalitsuse 21. novembri 2012 korralduse kohaselt seatakse Linnamäe tee 3 kinnistule pärast detailplaneeringu kehtestamist hoonestusõigus CC Arendus OÜ kasuks.

Planeeritava maa-ala piiridesse jäävad veel osaliselt Tallinna linna omandis olev üldkasutatava maa sihtotstarbega Linnamäe tee 5a kinnistu ning Mustakivi tee ja Linnamäe tee tänava maa-alad.

Planeeritava maa-ala kontaktvööndi puhul on tegemist traditsioonilise korterelamute piirkonnaga, kuhu on integreeritud ühiskondlikke hooneid, kaubandus- ja teenindusettevõtteid ning üldkasutatavaid alasid. Kontaktvööndi maa-alale jääb mitmeid suuremaid rohealasid, parke ja mänguväljakuid. Planeeringuala paikneb logistiliselt väga soodsas asukohas ning on ühistranspordiga hästi varustatud. Detailplaneeringu eskiislahendus on kooskõlas Lasnamäe linnaosa üldplaneeringuga.

Detailplaneeringu eskiisiga on kavandatud Linnamäe tee 3 kinnistule kuni 6-korruseline ärihoone – tervise-, kaubandus- ja spordikeskus. Hoone kuni 6-korruseline osa on mõeldud tervisekeskuse jaoks, madalam kuni 2-korruseline osa kaubandus- ja spordikeskuse tarbeks.

Hoonekompleksi kõrgem maht on kavandatud piki Linnamäe teed analoogselt olemasoleva korterelamute frondiga. Madalamad hooneosad on planeeritud piki Mustakivi teed, et olemasolevast korterelamust vaateid mitte sulgeda. Planeeritava maa-ala servadesse on kavas istutada kõrghaljastust.

Planeeritav ärihoone sobib ümbritsevasse keskkonda Mustakivi tee äärses ettevõtlusalas.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles CC Arendus OÜ. Detailplaneeringu eskiisi koostas Linnaruumi OÜ.

Allikas: Tallinn.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

58 + = 65

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?