Liidud pöördusid maamaksuvabastuse asjus rahanduskomisjoni poole

Omanike Keskliit ja Maksumaksjate Liit esitasid rahanduskomisjonile märgukirja, et kodualune maamaksuvabastus laieneks kõigile sh ärimaal elavatele ja kaasomandiga koduomanikele.

Nimelt on tänaseks kujunenud välja olukord, et osad koduomanikud, kelle kortermajas asuvad äripinnad on saanud hiljuti õige kopsakad maamaksuteated ning sama kehtib ka suurematele kaasomandiga kinnistutele, hoolimata sellest, et konkreetsele omanikule kuuluv pind jääb alla 1500 m2. Omanike Keskliidu peasekretäri Priit Värgi sõnul kohtleb siin seadusandja koduomanikke ebavõrdselt ja liidud on ka varem rahanduskomisjoni tähelepanu sellele juhtinud. Värk lisas, et koduomanike ebavõrdne kohtlemine tingituna omanditüübist on meie arvates ka vastuolus põhiseaduse §12-ga.

Maksumaksjate Liidu juht täiendas, et antud olukorras on ärimaa osas ka maamaksuseaduse §11 lg 1 sõnastuses vastuolusid. Nimelt sätestatakse seal, et maksuvabastus kohandub isiku kasutuses olevale elamumaale, kuid kuna korteriomanik kasutab ainult elamumaad, mitte ärimaad, siis ei tohiks omanikule laieneda ka maamaksukohustus.

Värk selgitas veel, et kortermajades, kus osad pinnad on kasutusel büroodena või äripindadena, tuleb koduomanikel, kes ei saa antud äripinnal toimuvast äritegevust, tasuda proportsionaalselt maamaksu nn ärimaa eest, mis kuulub kortermaja juurde. Seetõttu on tekkinud olukord, kus korterelamutes elavad koduomanikud said maamaksuteated, kus neil tuleb tasuda täna rohkem maamaksu kui varem.

Liidud otsivad praegu üheskoos koduomanikku, kes on valmis enda näite põhjal valmis kohtule hagiavaldust tegema. Kõik kohtukulud jäävad liitude kanda. sõnas, et “hetke olukord ei ole meie arvates õiglane ja see asi tuleks kohtus vaidlustada ning loodetavasti on see katalüsaatoriks ka Riigikogule, et maamaksuseaduses tehtaks vigadeparandused“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 3 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine