Linn müüb Kivimäe sauna kinnistut

Nõmme linnaosas asuvale kinnistule aadressil Sihi tn 122//Voolu tn 15 (endine Kivimäe saun) on välja kuulutatud enampakkumine.

Avalikule kirjalikule enampakkumisele pandud kinnistu alghind on 345 000 eurot, pakkumised tuleb esitada 15. maiks.

Kinnistu asub Nõmme linnaosas Kivimäe asumis, Sihi tn ja Voolu tn ristumiskohal. Lähedusse jääb Kivimäe raudteejaam, lähiümbrus on hoonestatud valdavalt üksikeramutega. Kinnistu pindala on 3052 m2, ehitusalune pind 803 m2. Kinnistul paiknev hoone on hinnatud arhitektuurselt väärtuslikuks.

Kinnistul paiknev klombitud paekivist, osaliselt tellistest, krohvitud ja osaliselt värvitud välisseintega kahe põhikorruse, pööningu- ning tehnilise keldrikorrusega hoone vajab kapitaalremonti. Hoone võeti kasutusele 1959. aastal saunahoonena, mis on rahva hulgas tuntud kui Kivimäe saun. Hoone autor on tuntud arhitekt Peeter Tarvas.

Hoone soovitatav funktsioon on ühiskondlik hoone, mis toetab avalikku huvi (spordisaalid, SPA jne). Hoonesse on võimalik kavandada kortereid, kuid tuleb arvestada hoone varasemast funktsioonist tingitud eripäradega ja arhitektuurse välisilme säilitamise vajadusega. Hoone funktsiooni on lubatud muuta ilma detailplaneeringuta.

Arhitektuurselt sobimatud hilisemad juurdeehitused võib lammutada. Kogu hoone lammutamine on võimalik juhul, kui hoonele koostatav ehitustehniline ekspertiis tunnistab hoone seisukorra niivõrd halvaks, et selle säilitamine ei ole otstarbekas.

Informatsiooni müüdava vara kohta saab tööpäeviti Tallinna Linnavaraametist (Vabaduse pst 10, IV korrus) telefonidel 640 4641 ja 640 4500 või Tallinna veebilehelt www.tallinn.ee/kinnisvara.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

5 + 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!