LVM Kinnisvara: kinnisvaramaakleri 10 salasoovi kinnisvaraostjana

Kinnisvaramaaklerina turul ostja rollis olles jäävad silma mitmed esmapilgul pisikesed, kuid reaalsuses märkimisväärsed detailid, mis võivad oluliselt mõjutada tehingu toimumist või toimumata jäämist – olenemata sellest, kas potentsiaalne klient on kinnisvarasektori telgitagustega kursis või ei.

  1. Maakler vastab telefonile kohe või helistab tagasi – kliendi esmane soov objekti kohta lisainfot saada põhineb tavaliselt esmaemotsioonil, ehk ta eeldab, et saab oma küsimustele kiirelt vastused.
  2. Maakler vastab telefonile ka laupäeval ja pühapäeval – suur osa inimesi on nädala sees tööga hõivatud ja eelistab huvipakkuvate objektidega tutvuda vabadel päevadel. Kui maakler nädalavahetusel ei tööta, võiks selle kohta kinnisvarakuulutustes olla märge.
  3. Maakler vastab e-mailile või pakkumisele tööpäeva jooksul – harvad pole juhud, kui vastust ei tule ka hiljem.
  4. Maakler on valmis korterit/maja näitama samal päeval – kui korter/maja on müügiperioodil kasutuses, võiks elanikega olla kokkulepe näiteks kindlate kellaaegade osas, millal objektiga saab tutvuda.
  5. Maakler teab korteri/maja kohta kõike – kas ühistu plaanib suuremaid remontöid, on torud vahetatud või on ühistul võetud renoveerimislaen
  6. Maakler tunneb hästi linna/piirkonda – ehk teab ka seda, kus asub lähim kauplus, kool, vaba aja veetmise võimalused ja muu oluline, mis piirkonnale väärtust lisab.
  7. Maakler teab teiste maaklerite pakkumisi – sest klient teab neid niikuinii. Kui samas majas müüakse kahte sarnast korterit märkimisväärse hinnavahega, on hea osata selgitada, millest erinevus tuleneb.
  8. Maakleri pakkumised leiab kõigist suurematest kinnisvaraportaalidest – kliendil on oma eelistused, kust infot otsida, tavaliselt 1-2 kohta.
  9. Maakleri poolt suuliselt või kirjalikult esitatud info on tõene – ruutmeetreid saab kontrollida avalikest registritest, vaid vaatamise vaev!
  10. Ostuotsuse korral saaks maja või korteri osta tõrgeteta – ehk maakler teab, kes on objekti omanik ja kas sellel võib olla müüki takistavaid või venitavaid piiranguid (pärandvara, ühisvara vms).

Kinnisvaramaaklerina turul ostja rollis: Ingmar Saksing

 LVM Kinnisvara
Artikli allikas on LVM Kinnisvara blogi

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine