Merko Ehitus: Eesti ainsal Allveelaeva tänaval sai esimene hoone nurgakivi

Merko EhitusAllveelaeva tänav asub Eestis ainult Noblessneris: 26. mail paigaldati selle tänava kõige esimesele, 148 korteri ja 11 äripinnaga eluhoonele nurgakivi.

„Noblessner on ja suure tõenäosusega jääbki ainsaks kohaks Eestis, kus kunagi on toodetud allveelaevu. Aastatel 1913–1917 valmis neid siinsamas kokku lausa 12,“ kommenteeris Kodusadam OÜ juhatuse liige Ivar Piirsalu. „Hoolimata igati sobilikust tänavanimest ei ole meil plaanis allveelaevade tootmist taastada ning jääme oma liistude – kaasaegse ja inimsõbraliku linnaruumi arendamise – juurde,“ lisas Piirsalu.

Aadressile Allveelaeva 4 kerkib kuuekorruseline äripindade ning avara sisehooviga kortermaja (.ee/allveelaeva). Katuseterrasside, keskmisest kõrgemate lagede, põrandani ulatuvate akende ja suurepärase asukohaga hoones valmib kokku 148 ühe- kuni neljatoalist korterit, mille suurused jäävad vahemikku 29–105 ruutmeetrit. esimesele korrusele rajatakse kokku ligi 1100 ruutmeetrit äripinda, kuhu pääseb mugavalt otse tänavalt.

Allveelaeva 4 arhitektuuri on loonud Arhitektuuribüroo PLUSS, kes on ka Noblessneri välialade ja sadamalinnaku esimeste, Staapli tänava elu- ja ärihoonete autor. Allveelaeva 4 maja jätkab Staapli kvartalile sarnase stiilse ja inimsõbraliku arhitektuurse käekirjaga. Hoone sisearhitektuurse lahenduse on kujundanud EEOO Studio, kliendid saavad valida kuue siseviimistluspaketi vahel.

Allveelaeva parkimiskohad asuvad turvaliselt all, sisehoovi on planeeritud mänguväljak ja elanike puhkeala. Maja valmib 2024. aasta esimeses pooles.

Hoonet arendab Kodusadam OÜ, mille osanikud on Grupp ja Ehitus Eesti.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC